Zastupitelé z několika libereckých stran se shodli, že je v otázce přístupu vedení města k místním bytovým družstvům třeba svolat mimořádné zastupitelstvo. Změna pro Liberec, ODS, LOL - Liberec otevřený Lidem a dva zastupitelé za ANO spojili své síly a sehnali dostatečný počet podpisů (14), aby se mimořádné zastupitelstvo mohlo konat. Dnes také tuto žádost předali na radnici. Ke svolání výjimečného zasedání zastupitelstva bylo ze zákona třeba sehnat 13 podpisů (1/3 z celkem 39 zastupitelů).

Na mimořádném zastupitelstvu, které by se mělo podle návrhu zastupitelů konat 17. června od 17 hodin, se má jako hlavní bod řešit převod bytů, které byly vybudovány s pomocí dotací, na družstevníky, a to podle původně uzavřených podmínek.

Jan Korytář říká: „Primátor Zámečník nejen, že svým postupem vzbudil ve stovkách Liberečanů zbytečné obavy o naplnění  smluv, ale jejich zpochybňováním navíc otevřel Pandořinu skříňku možného vracení dotací právě na výstavbu těchto bytů ve stovkách milionů korun. Zpochybňování uzavřených smluv městu nic dobrého nepřinese“.

Změna se v této záležitosti dokázala domluvit na společném postupu i s ODS, která přístup vedení města v této věci také kritizuje.

Jaromír Baxa z LOL dodává: „Mimořádné zastupitelstvo podporujeme, problém není možné dál odkládat.“

Rozhodnutí o svolání mimořádného zastupitelstva je nyní na primátorovi, který ho ze zákona musí svolat do 21 dnů. Termín 17. 6. byl zvolen s ohledem na termín řádného  zastupitelstva o týden později a poté začínající prázdniny. 

Tisková zpráva Změny pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;