28. Únor, 2023

Dnes od 14 hodin zasedá Zastupitelstvo Libereckého kraje. Má tradičně nabitý program. A o čem budou krajští zvolení zástupci rozhodovat? Diskuse se možná povede kolem zamýšlené obří fotovoltaické elektrárny v Ralsku, kompenzací za Turów nebo podpoře Libereckého kraje silně ziskovým stavebním firmám….

27. Únor, 2023

Společnost Tatry Mountains Resorts (TMR) nebude chtít po Liberci, od kterého má pronajatý areál na Ještědu, žádnou náhradu za letošní zimu. Naší redakci to řekl ředitel Skiareálu Ještěd….

26. Únor, 2023

Je to už trochu upachtěné téma. Ale spor o sběrný dvůr byl první výrazný rozpor mezi stranami (tehdy) nové koalice. Jenže to psal rok 2019. Nyní jsme o čtyři roky dál a Liberec pořád nemá ani sběrný dvůr, ani kompostárnu, jen spory uvnitř koalice drží jak helvétská víra. …

24. Únor, 2023

Přesně před rokem napadlo Rusko Ukrajinu. Ačkoliv se jeho vůdce Vladimír Putin domníval, že půjde záležitost několika dní, Ukrajinci přes rok svou zemi brání. Válka si vyžádala již desítky tisíc obětí. S těžce zkoušenou Ukrajinou i jejím lidem je solidární naše město i kraj….

24. Únor, 2023

V předních kulturních institucích obou měst pod Ještědem se dějí velké změny. V Jablonci skončil pro neshody s vedením města ředitel zdejší knihovny, v Liberci se vypisuje nové řízení na post ředitele libereckého muzea….

22. Únor, 2023

Problém kompostárny se v Liberci táhne už roku 2019. Zastupitelstvo mělo minulý týden schválit memorandum o spolupráci Liberce se soukromými firmami, které by pro Liberec měly kompostárnu provozovat ve 20 kilometrů vzdálené Chotyni. Předkladatelé návrhu ale tvrdě narazili nejen u opozice, která varuje, že jde o další privatizaci klíčové městské služby, ale i v řadách vlastní…

21. Únor, 2023

Výstavba šesti tříd pro 180 dětí ve vaně bazénu, který město nechalo zchátrat, je libereckým tématem číslo jedna. Jak to vidí samotní františkovští? Vedení města často tvrdí, jak podporuje práci s osadními výbory, je to ale pravda nebo jen zase PR? Zeptali jsme se Jakuba Mišáka z Osadního výboru Františkov….

20. Únor, 2023

Liberec bude mít dalšího čestného občana. Stane se jím Miloslav Nevrlý, jehož knihy vychovaly k lásce k (nejen Jizerským) horám a k přírodě celé generace. Medaili města pak dostane podnikatel Miroslav Kučera, vlastník pivovaru Svijany a sponzor vládnoucích STAN/Starostů pro Liberecký kraj….

19. Únor, 2023

Pokud by v Liberci existovala politická satira (a náznaky tu byly, bohužel však zanikly), neuživila by se. Politická reprezentace by jí utloukla vlastní (ne)prací. Nadsázka a ironie pod Ještědem blednou před realitou. Osud bazénu na Františkově to jen dokazuje….

17. Únor, 2023

Včerejší zasedání Zastupitelstva města Liberce vstoupí do dějin. Liberecká vládnoucí koalice se nejen vzdala možnosti vybudovat nejlevnější variantu bazénu pro občany, ale navíc schválila celkem děsivý projekt, kde kvůli dotaci (i vlastní neschopnosti) nažene 180 dětí do vany zchátralého bazénu, aby zde za více než 110 milionů korun vybudovala uzounké třídy….