Nejvíce politických funkcí mají Jiří Kittner a Milan Šír

Ačkoliv se bývalý primátor Jiří Kittner po minulých volbách ocitnul se svou domovskou ODS v opozici a po jeho vládnutí zbyl 2 miliardový dluh (20.000 na každého obyvatele), v současné době bere nejvíce ze všech politiků v libereckém zastupitelstvu. Na druhém místě v příjmu z funkcí, vázaných na politickou činnost, je předseda liberecké ČSSD Milan Šír. Přehled příjmů vybraných libereckých politiků ve srovnání s tím, kolik získali hlasů v posledních komunálních volbách, najdete v připojené tabulce, ze které vyplývá, že tajná dohoda o spolupráci mezi ODS a ČSSD stále funguje.

Ukázkovým příkladem je Jiří Kittner. Jeho celkový měsíční příjem z politických funkcí činí přes 170.000 Kč a největší část tvoří plat ekonomického náměstka liberecké nemocnice. Na toto místo byl dosazen bez výběrového řízení poté, kdy díky hlasům ODS byl z pozice primátora Liberce odvolán Jan Korytář. Dalšími funkcemi jsou: zastupitel města, člen finančního výboru na městě i na kraji, člen komise pro veřejné zakázky, člen představenstva DPMLJ, člen představenstva krajské nemocnice a člen dozorčí rady Severočeské vodárenské společnosti.

I druhému v pořadí, Milanu Šírovi, se jeho členství v ČSSD vyplatí. Sice má méně, nežli Jiří Kittner, ale i jemu se spolupráce s ODS vyplácí. Jeho celkový příjem je dle kvalifikovaného odhadu přes 100 000 Kč/měsíc. Předseda Liberecké ČSSD vykonává tyto funkce: zastupitel města Liberce, zastupitel kraje, člen komise dopravy, předseda výboru pro zemědělství a životní prostředí, člen dozorčí rady liberecké nemocnice a člen představenstva Liberecké informační společnosti. Jen z těchto funkcí mu plynou příjmy převyšující 52 000 Kč za měsíc. Neznámou je stále částka, kterou pobírá za pozici náměstka v TSML, která pro něj byla na míru vytvořena po nástupu jeho stranického kolegy Otakara Kypty na místo ředitele společnosti.

Kittner i Šír si polepšili zejména po loňském odvolání tehdejšího primátora Korytáře – Kittner o 125.000 a Šír odhadem o 50 – 70.000 hrubého měsíčně. Podobně na tom jsou další liberečtí politici, např. Hampl z ODS, Rutkovský a Veselka z Unie pro sport a zdraví či Rosenbergová a Hruša z ČSSD.

Ti, kdo získali v posledních volbách nejvíce hlasů voličů, naopak berou za své funkce nejméně: Jan Korytář má aktuálně 1.450 Kč, Jaromír Baxa 4.530 Kč a Zuzana Kocumová z Unie pro sport a zdraví 2.990 Kč hrubého měsíčně. Změna pro Liberec se proto snaží získávat na svou činnost podporu od jednotlivých občanů, aktuálně ji podporuje téměř 50 pravidelných dárců částkou 40.000 Kč měsíčně a další se postupně přidávají.

Příloha:  detailní přehled příjmů z politických funkcí vybraných 15 libereckých zastupitelů

Tisková zpráva Změny pro Liberec

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.