Nejvíce politických funkcí mají Jiří Kittner a Milan Šír

Ačkoliv se bývalý primátor Jiří Kittner po minulých volbách ocitnul se svou domovskou ODS v opozici a po jeho vládnutí zbyl 2 miliardový dluh (20.000 na každého obyvatele), v současné době bere nejvíce ze všech politiků v libereckém zastupitelstvu. Na druhém místě v příjmu z funkcí, vázaných na politickou činnost, je předseda liberecké ČSSD Milan Šír. Přehled příjmů vybraných libereckých politiků ve srovnání s tím, kolik získali hlasů v posledních komunálních volbách, najdete v připojené tabulce, ze které vyplývá, že tajná dohoda o spolupráci mezi ODS a ČSSD stále funguje.

Ukázkovým příkladem je Jiří Kittner. Jeho celkový měsíční příjem z politických funkcí činí přes 170.000 Kč a největší část tvoří plat ekonomického náměstka liberecké nemocnice. Na toto místo byl dosazen bez výběrového řízení poté, kdy díky hlasům ODS byl z pozice primátora Liberce odvolán Jan Korytář. Dalšími funkcemi jsou: zastupitel města, člen finančního výboru na městě i na kraji, člen komise pro veřejné zakázky, člen představenstva DPMLJ, člen představenstva krajské nemocnice a člen dozorčí rady Severočeské vodárenské společnosti.

I druhému v pořadí, Milanu Šírovi, se jeho členství v ČSSD vyplatí. Sice má méně, nežli Jiří Kittner, ale i jemu se spolupráce s ODS vyplácí. Jeho celkový příjem je dle kvalifikovaného odhadu přes 100 000 Kč/měsíc. Předseda Liberecké ČSSD vykonává tyto funkce: zastupitel města Liberce, zastupitel kraje, člen komise dopravy, předseda výboru pro zemědělství a životní prostředí, člen dozorčí rady liberecké nemocnice a člen představenstva Liberecké informační společnosti. Jen z těchto funkcí mu plynou příjmy převyšující 52 000 Kč za měsíc. Neznámou je stále částka, kterou pobírá za pozici náměstka v TSML, která pro něj byla na míru vytvořena po nástupu jeho stranického kolegy Otakara Kypty na místo ředitele společnosti.

Kittner i Šír si polepšili zejména po loňském odvolání tehdejšího primátora Korytáře – Kittner o 125.000 a Šír odhadem o 50 – 70.000 hrubého měsíčně. Podobně na tom jsou další liberečtí politici, např. Hampl z ODS, Rutkovský a Veselka z Unie pro sport a zdraví či Rosenbergová a Hruša z ČSSD.

Ti, kdo získali v posledních volbách nejvíce hlasů voličů, naopak berou za své funkce nejméně: Jan Korytář má aktuálně 1.450 Kč, Jaromír Baxa 4.530 Kč a Zuzana Kocumová z Unie pro sport a zdraví 2.990 Kč hrubého měsíčně. Změna pro Liberec se proto snaží získávat na svou činnost podporu od jednotlivých občanů, aktuálně ji podporuje téměř 50 pravidelných dárců částkou 40.000 Kč měsíčně a další se postupně přidávají.

Příloha:  detailní přehled příjmů z politických funkcí vybraných 15 libereckých zastupitelů

Tisková zpráva Změny pro Liberec

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Návrat původních dřevin do lesů na Ještědském hřebeni podpořilo Ministerstvo životního prostředí. Organizace Čmelák může díky tomu postupně přeměňovat smrkové monokultury na Nový prales
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlašuje devátý ročník Ceny Ivana Dejmala. Cena se uděluje jednou za dva roky jako čestné vyznamenání oceňující mimořádný
Osamělý boj proti Putinovi, islámským fundamentalistům i bezohledným obchodníkům s chudobou. Ale třeba taky návod, jak ze světa odejít ekologicky. Mezinárodní festival filmů o lidských
Zpřístupněné jeskyně České republiky od tohoto týdne otevřely své brány a dveře naplno. Tři z nich byly přes zimu zavřené zcela kvůli ochraně netopýrů, ostatní
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.