nášLiberec

Search
V Liberci se péči o veřejný prostor příliš nedaří. Co ale zanedbává radnice, nahrazují občanské aktivity. Jedním z příkladů instalace sochy Ikara na libereckém nádraží, kterou připravil a realizoval Spolek za estetiku veřejného prostoru….
Koaličním partnerům se nelíbí, jakým způsobem si Starostové pro Liberecký kraj přisvojují nákup a zpřístupnění libereckého zámku. Získání památky do majetku města přitom vyjednali zástupci ANO a Starostové ještě…
Společnost SYNER GROUP (Syner) podala prostřednictvím svého právního zástupce trestní oznámení ve věci údajného nezákonného úniku informací v kauze, kde je obviněn jeden z majitelů Syneru, kontroverzní podnikatel Petr Syrovátko….
O výstavbě náplavky u Nisy mluví v Liberci politická reprezentace již od roku roku 2010. Před pěti lety byl vypracován projekt a do letošního podzimu mělo být hotovo. Jenomže…
Smutnou zprávu přinesl dnešní den. Zemřel dlouholetý ředitel liberecké zoo Josef Janeček, který vedl zoologickou zahradu více jak dvacet let a za jehož působení došlo k jejímu nebývalému rozkvětu….

28. Červen, 2024

Zastupitelé výraznou většinou včera schválili nákup libereckého zámku – jedné z největších památek města, která dosud ostudně chátrá a hledá svůj smysl. Nákup nepodpořili jen zastupitelé rozpuštěné ODS, často spojeni se společností Syner, která by tak přišla o své úřednické nájemníky ve svém sídle a SPD….

26. Červen, 2024

Trošku zvláštním bodem se bude zabývat zítřejší zasedání městského zastupitelstva. Hejtmanovi Libereckého kraje Martinu Půtovi se nelíbí postup státní zprávy v tom, že nevydala souhlas s krajským a chybně připraveným projektem nového pavilonu libereckého gymnázia, který nerespektuje výškový regulativ v územním plánu….

25. Červen, 2024

Liberecký hejtman Martin Půta (STAN/SLK) je od včerejšího večera členem dozorčí rady ČEZ, a to i přes své korupční kauzy. Hejtman se chce v ČEZ věnovat podpoře obnovitelných zdrojů. Kvůli výstavbě fotovoltaické elektrárny v Ralsku za miliardy se o něj zajímá policie….

19. Červen, 2024

Nové stání soudu, který se zaobírá libereckou velkou korupční kauzou, během které se rozkrádaly evropské dotace a v níž figuruje i hejtman Martin Půta, poběží v druhé polovině září a padne přímo na termín krajských voleb. Hlavní viník, forma Metrostav, se již přiznal k trestné činnosti, včetně uplácení hejtmana Půty….