3. Březen, 2023

V současné době ve vládní koalici běží spor o post českého eurokomisaře. Jedním z nominantů je i současný ministr průmyslu a obchodu za STAN Jozef Síkela. Pokud uspěje, jeho ministerskou židli by mohl obsadit hejtman Libereckého kraje Martin Půta….

2. Březen, 2023

Spolupráce města a kraje a se posledních pět let, kdy na radnici i na krajském úřadě vládnou Starostové, vychvaluje až do nebes. Jenomže realita je často zcela opačná. Svědčí o tom i příklad z ikonické liberecké Masarykovy třídy….

2. Březen, 2023

Korupce a klientelismus jsou stále klíčové negativní sociální jevy, které ničí českou společnost. Možná právě Vy jste se s nimi setkali a říkáte si, co s tím. A právě pro ty, kteří chtějí udělat první krok, je tu IPUR – Institut pro udržitelný rozvoj. Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny…

1. Březen, 2023

Polské Ministerstvo klimatu a životního prostředí definitivně rozhodlo o prodloužení těžby v dole Turów až do roku 2044. Podle ekologů i lidí z pohraničí Poláci zcela ignorují protesty a námitky české i německé strany….

1. Březen, 2023

Má se v Ralsku, v prostorách bývalého vojenského letiště, realizovat největší solární elektrárna v České republice? To bylo téma, které dominovalo včerejšímu zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje. Politici v tom úplnou shodu nenašli….

27. Únor, 2023

Společnost Tatry Mountains Resorts (TMR) nebude chtít po Liberci, od kterého má pronajatý areál na Ještědu, žádnou náhradu za letošní zimu. Naší redakci to řekl ředitel Skiareálu Ještěd….

24. Únor, 2023

Přesně před rokem napadlo Rusko Ukrajinu. Ačkoliv se jeho vůdce Vladimír Putin domníval, že půjde záležitost několika dní, Ukrajinci přes rok svou zemi brání. Válka si vyžádala již desítky tisíc obětí. S těžce zkoušenou Ukrajinou i jejím lidem je solidární naše město i kraj….

24. Únor, 2023

V předních kulturních institucích obou měst pod Ještědem se dějí velké změny. V Jablonci skončil pro neshody s vedením města ředitel zdejší knihovny, v Liberci se vypisuje nové řízení na post ředitele libereckého muzea….

22. Únor, 2023

Problém kompostárny se v Liberci táhne už roku 2019. Zastupitelstvo mělo minulý týden schválit memorandum o spolupráci Liberce se soukromými firmami, které by pro Liberec měly kompostárnu provozovat ve 20 kilometrů vzdálené Chotyni. Předkladatelé návrhu ale tvrdě narazili nejen u opozice, která varuje, že jde o další privatizaci klíčové městské služby, ale i v řadách vlastní…

20. Únor, 2023

Liberec bude mít dalšího čestného občana. Stane se jím Miloslav Nevrlý, jehož knihy vychovaly k lásce k (nejen Jizerským) horám a k přírodě celé generace. Medaili města pak dostane podnikatel Miroslav Kučera, vlastník pivovaru Svijany a sponzor vládnoucích STAN/Starostů pro Liberecký kraj….