nášLiberec

Search

1. Červenec, 2024

Dnes je to na den přesně 5 let od začátku fungování Kanceláře architekta města. Liberečany její fungování vyšlo zatím na 53 milionů korun. Velká očekávání, která její vznik v roce 2019 provázela, se nedaří naplnit. …

28. Červen, 2024

Hořkou pilulku museli na včerejším zasedání spolknout liberečtí Starostové. Zastupitelstvo se usneslo na tom, že jejich předseda a hejtman Martin Půta vyvíjí nezákonný nátlak na úředníky magistrátu ve věci zpackaného projektu přístavby Gymnázia F.X. Šaldy….

28. Červen, 2024

Zastupitelé výraznou většinou včera schválili nákup libereckého zámku – jedné z největších památek města, která dosud ostudně chátrá a hledá svůj smysl. Nákup nepodpořili jen zastupitelé rozpuštěné ODS, často spojeni se společností Syner, která by tak přišla o své úřednické nájemníky ve svém sídle a SPD….

26. Červen, 2024

Trošku zvláštním bodem se bude zabývat zítřejší zasedání městského zastupitelstva. Hejtmanovi Libereckého kraje Martinu Půtovi se nelíbí postup státní zprávy v tom, že nevydala souhlas s krajským a chybně připraveným projektem nového pavilonu libereckého gymnázia, který nerespektuje výškový regulativ v územním plánu….

25. Červen, 2024

Liberecký hejtman Martin Půta (STAN/SLK) je od včerejšího večera členem dozorčí rady ČEZ, a to i přes své korupční kauzy. Hejtman se chce v ČEZ věnovat podpoře obnovitelných zdrojů. Kvůli výstavbě fotovoltaické elektrárny v Ralsku za miliardy se o něj zajímá policie….

19. Červen, 2024

Nové stání soudu, který se zaobírá libereckou velkou korupční kauzou, během které se rozkrádaly evropské dotace a v níž figuruje i hejtman Martin Půta, poběží v druhé polovině září a padne přímo na termín krajských voleb. Hlavní viník, forma Metrostav, se již přiznal k trestné činnosti, včetně uplácení hejtmana Půty….

19. Červen, 2024

Schodiště u historické liberecké radnice se dočká opravy. Město dlouho nemohlo najít firmu, která by se rekonstrukce historických schodů zhostila. Nakonec ji ale našla a celá rekonstrukce vyjde na 2,5 miliony korun….

18. Červen, 2024

Krajské volby za dveřmi a letité sliby vládnoucích politiků. Po rychlovlaku na Prahu je tu další ohraná pohádka pro důvěřivé voliče, tentokrát ještě staršího data. Vedení Libereckého kraje opět slibuje nákup a hlavně opravu dominanty kraje – horského hotelu a vysílače na Ještědu. Sotva Náš Liberec upozornil na skutečnost, že hejtman Martin Půta (STAN/Starostové…

16. Červen, 2024

Krajské volby se pomalu blíží a politici vytahují své trumfy do kampaně. V Liberci i na kraji vládnoucí Starostové slibují, že zajistí rychlý vlakový spoj s Prahou. Jenomže to má to háček. Říkají to samé již tři volební období. Bez výsledků….

14. Červen, 2024

Liberecké zastupitelstvo včera na svém mimořádném jednání schválilo nadlimitní řízení na zakázka ve výši 583 milionů s DPH na na rekonstrukce 12 městských budov, které mají za cíl výrazné energetické úspory. Opozice ze Zelených/LOL tvrdí, že se jedná o ekonomický nesmysl. Náš Liberec přináší oba pohledy na problematiku….