Referendum nebylo zbytečné. lidé, kteří přišli, řekli jasné NE prodeji městského majetku

Tiskové prohlášení přípravného výboru: ,,Chceme poděkovat všem libereckým občanům, kteří v pátek přišli k referendu a dokázali tak, že jim osud města není lhostejný. Referendum nebylo zbytečné, jak liberecká radnice opakovaně tvrdí, protože kdyby se nepořádalo, tak už by letiště a možná i Technické služby byly prodané,“ říká Pavel Felgr.

,,Referendum nebylo zbytečné, protože 97 % z  13 599 lidí, kteří  k referendu přišli,  řeklo prodeji letiště, TSML a dalšího majetku vyřazeného z privatizace jasné NE,“ dodává Zuzana Tachovská. Občané tak dali vedení města  jasný vzkaz, jaký mají na další výprodej městského majetku názor a my věříme, že  vedení města bude názor 13 194 lidí, což je jen tak mimochodem 2x tolik lidí než volilo libereckou primátorku, respektovat.

Jan Korytář k tomu dodává: „Pokud někdo tvrdí, že k referendu přišlo pouze 17% voličů, tak já to vidím jinak. Já vidím, že ze všech lidí, co přišli, podporuje záměr radnice prodat letiště a TSML necelých 5% lidí. A to je opravdu málo.“

Ve Švýcarsku, jejichž ústavní a politický systém je často pokládán za příklad k následování,  je referendum, jako institut přímé demokracie ,využíváno ze všech zemí na světě nejvíc. O výsledku referenda rozhoduje nadpoloviční většina odevzdaných hlasů, bez ohledu na to, kolik lidí k referendu přijde.

Tímto referendem nic nekončí, naopak, otevírá se nová etapa pro občany, neboť zkušeností nabytých s přípravou toho prvního, budeme moci využít u dalších, pokud bude v Liberci takové vedení, které nebude se svými občany chtít příliš diskutovat. A pokud Změna dostane v příštích komunálních volbách důvěru, bude místní referendum jedním z nástrojů, jak se budeme snažit zjišťovat názor občanů města na klíčové otázky týkající se fungování a dalšího rozvoje Liberce.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.