nášLiberec

Search

Referendum nebylo zbytečné. lidé, kteří přišli, řekli jasné NE prodeji městského majetku

Tiskové prohlášení přípravného výboru: ,,Chceme poděkovat všem libereckým občanům, kteří v pátek přišli k referendu a dokázali tak, že jim osud města není lhostejný. Referendum nebylo zbytečné, jak liberecká radnice opakovaně tvrdí, protože kdyby se nepořádalo, tak už by letiště a možná i Technické služby byly prodané,“ říká Pavel Felgr.

,,Referendum nebylo zbytečné, protože 97 % z  13 599 lidí, kteří  k referendu přišli,  řeklo prodeji letiště, TSML a dalšího majetku vyřazeného z privatizace jasné NE,“ dodává Zuzana Tachovská. Občané tak dali vedení města  jasný vzkaz, jaký mají na další výprodej městského majetku názor a my věříme, že  vedení města bude názor 13 194 lidí, což je jen tak mimochodem 2x tolik lidí než volilo libereckou primátorku, respektovat.

Jan Korytář k tomu dodává: „Pokud někdo tvrdí, že k referendu přišlo pouze 17% voličů, tak já to vidím jinak. Já vidím, že ze všech lidí, co přišli, podporuje záměr radnice prodat letiště a TSML necelých 5% lidí. A to je opravdu málo.“

Ve Švýcarsku, jejichž ústavní a politický systém je často pokládán za příklad k následování,  je referendum, jako institut přímé demokracie ,využíváno ze všech zemí na světě nejvíc. O výsledku referenda rozhoduje nadpoloviční většina odevzdaných hlasů, bez ohledu na to, kolik lidí k referendu přijde.

Tímto referendem nic nekončí, naopak, otevírá se nová etapa pro občany, neboť zkušeností nabytých s přípravou toho prvního, budeme moci využít u dalších, pokud bude v Liberci takové vedení, které nebude se svými občany chtít příliš diskutovat. A pokud Změna dostane v příštích komunálních volbách důvěru, bude místní referendum jedním z nástrojů, jak se budeme snažit zjišťovat názor občanů města na klíčové otázky týkající se fungování a dalšího rozvoje Liberce.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.