Změna zahájila besedy s občany v jednotlivých čtvrtích města

Zastupitelé Změny pro Liberec začínají pořádat besedy s občany Liberce v jednotlivých čtvrtích města. Cílem je zjistit, jak si budoucí směřování Liberce představují sami občané, představit naši koncepci správy města a hlavně zmapovat jaké problémy lidé v dané oblasti řeší. Besedy budou probíhat  cca 2 týdně, první byla zahájena minulou středu a ukončeny by měly být v červnu 2014.

 

,,Pořádání besed je jednou z cest, jak do naší předvolební kampaně zapojit co nejvíc občanů. Chceme zjistit, jak by si budoucí směřování Liberce představovali oni, a tomu přizpůsobit náš volební program,“ uvedl lídr Změny Jan Korytář.

Besedy budou pořádány  2x týdně, ideálně v pondělí a ve čtvrtek, v jednotlivých čtvrtích  Liberce. Nejlogičtější by bylo dělení dle čtvrtí s ohledem např. na velká sídliště nebo naopak logická propojení mezi jednotlivými oblastmi. Besedy budou trvat cca 2 hodiny a na každé z nich budou přítomni lídr kandidátky a někteří současní zastupitelé nebo další kandidáti. Místem konání budou místní základní školy, klubovny zájmových spolků nebo organizací, tělocvičny nebo salonky v restauracích.

,,Rádi bychom se sešli s občany ve všech čtvrtích města, abychom zjistili, jaká témata v dané čtvrti řeší a zároveň jim představili naši vizi správy města. Cílem besed je také získat kontakty na aktivní občany v jednotlivých čtvrtích a najít tak možná i nové spolupracovníky, dobrovolníky a příznivce,“ vysvětlila Karolína Hrbková, koordinátorka kampaně.

,,Rádi bychom občany motivovali i k založení dalších osadních výborů. Máme představu, že tito lidé by se mohli stát jakousi ,,prodlouženou rukou“ radnice. Měli by  hájit  zájmy občanů, poukazovat na potřeby, nedostatky, získávat podněty a hlavně je, ve spolupráci s radnicí,  pomáhat řešit,“ doplnila Karolína Hrbková.

                                                                                                                    Tisková zpráva Změny pro Liberec

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
V souvislosti s vyšetřováním další korupční kauzy v Libereckém kraji, která se opět dotýká i hejtmana z hnutí Starostové pro Liberecký kraj Martina Půty,
O vítězi tendru na opravu libereckého bazénu je rozhodnuto. Nejnižší nabídku podala firma Metrostav DIZ. K tlaku na nižší cenu přispěla i důsledná práce opozice,
Zpřístupněné jeskyně České republiky letos zahájí jarní sezónu dříve. Pět jeskyní Moravského krasu (Balcarka, Kateřinská, Punkevní, Sloupsko-šošůvské a Výpustek), Jeskyně Na Turoldu u Mikulova
Příběh rodiny na útěku ze Severní Koreje, Vasila, který zachraňuje lidi z fronty nebo Elly bránící svůj domov před těžařskou firmou. Festival Jeden svět nabídne
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.