nášLiberec

Search

Lukáš se chce postavit na nohy, ale nutné rehabilitace jsou nedostupné

Sedmnáctiletý Lukáš byl pro maminku největším dárkem k narozeninám, oba je totiž mají ve stejný den. Místo řešení prvních lásek a běžných záležitostí kluků v tomhle věku však maminka Petra řeší chlapcovy intenzivní rehabilitace, trénování chůze v chodítku a podobně.

„Lukáš se narodil v osmém měsíci akutně císařským řezem, po porodu byl kříšen, ale z nemocnice ho propouštěli jako zdravé miminko. Jen nás, asi jako každou maminku, upozornili na syndrom náhlého úmrtí“ uvádí maminka Petra.

Že neměl vyvinutý sací reflex, zjistila maminka až po 14 dnech, kdy nepřibýval na váze a museli tedy navštívit lékaře. Do svých čtyř let prodělal devět zápalů plic, a aby toho nebylo málo, přidala se v sedmi měsících také epilepsie. Kromě pohybového omezení má také vadu řeči a alergii na pyly a potraviny.
Lukáš je však bojovník stejně jako jeho maminka Petra, která pro něj dělá maximum. „Pravidelně navštěvujeme neurologii, ortopedii, fyzioterapii, Syn prodělal operaci nohou, a také navštěvuje očního lékaře, protože by měl nosit brýle,“ doplňuje maminka.

Intenzivní rehabilitaci absolvovali, když bylo chlapci šest let a ukázalo se, že to je cesta, která mu pomůže zlepšit jeho stav. Terapeuti i maminka díky těmto intenzivním rehabilitacím pozorují v jeho zdravotním stavu pokroky. Jsou to možná malé, ale velmi důležité a významné krůčky.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Lukáš pravidelně navštěvuje intenzivní rehabilitace v Rehabilitačním centru SAREMA LIBEREC. Tyto rehabilitace však, bohužel, přestože přináší zlepšení zdravotního stavu, nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Vybrané finanční prostředky budou využity na uhrazení dalších kol intenzivních neurorehabilitací, které pomohou Lukášovi třeba i v chůzi v chodítku a alespoň k částečné samostatnosti. Děkujeme

Odkaz na veřejnou sbírku: https://www.donio.cz/pravidelnou-rehabilitaci-posunme-lukase-do-choditka

Tisková zpráva

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.