Česká Lípa pomůže lidem bez domova přečkat mrazivé noci

Nadcházející advent je pro mnoho lidí jedním z nejkrásnějších období v roce. Jenomže v České republice je stále více těch, kteří nemají střechu nad hlavou a pro něž je zimní období často otázkou přežití. V České Lípě město na lidi bez domova nezapomíná.

Město Česká Lípa pro lidi bez domova otevírá, jako každý rok, azylové zařízení Dům humanity, kde mohou přečkat kruté zimní noci. „Venkovní teploty začínají padat k nule, což ohrožuje především lidi bez domova. Nemůžeme je nechat na holičkách, a proto už zítra v České Lípě opět startuje akce „Noc v teple“,“ uvedla k situaci starostka České Lípy Jitka Volfová.

„V praxi to znamená, že lidé bez domova mohou při teplotách pod nulou zdarma přečkat noc v Domu humanity, a to za předem daných podmínek, včetně toho, že nesmí být pod vlivem alkoholu či drog,“ dodala starostka České Lípy.

Využití možnosti přenocování je podmíněno respektováním pravidel azylového domu, mezi které patří například dodržování nočního klidu, zákaz pití alkoholu, konzumace drog, kouření mimo vyhrazená místa nebo používání vlastních, donesených elektrospotřebičů.

Lidé bez přístřeší mohou do azylového domu přijít v době od 20:00 – 22:00 (od 22:00 –
06.00 je stanoven noční klid). Ráno, provedou úklid a musí dům opustit, protože zde proběhne příprava na další noc.

Bezdomovectví je varovná výpověď o stavu české společnosti. Počet lidí bez domova neustále stoupá a zatímco v minulosti byl fenomén bezdomovectví záležitostí především velkých měst v čele s Prahou, dnes bezdomovců přibývá i v menších obcích.

Podle aktuálních statistik žije v České republice na ulici téměř 25 tisíc lidí, z toho až zhruba 2,5 tisíce dětí.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
V zatáčce u libereckého lomu, na ulici Kunratická, byl instalován pomník připomínající nacistickou bestialitu v našem městě v letech 1938-1945. V místě byl pracovní
Fakulta umění a architektury Technické univerzity Liberec, město Liberec i Liberecký kraj si zítra připomenou sto let od narození významného českého architekta, jehož život
Společnosti Metrostav a Metrostav Infrastructure přiznaly, že uplatili hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu částkou 530 000 Kč v kauze kolem kostela sv. Máří Magdalény.
Zřizovatelé škol (nejen) v našem regionu, tedy kraj a obce, mají obrovský problém. Od vlády jim chybí miliony na pro školy, zejména na výplaty