Česká Lípa pomůže lidem bez domova přečkat mrazivé noci

Nadcházející advent je pro mnoho lidí jedním z nejkrásnějších období v roce. Jenomže v České republice je stále více těch, kteří nemají střechu nad hlavou a pro něž je zimní období často otázkou přežití. V České Lípě město na lidi bez domova nezapomíná.

Město Česká Lípa pro lidi bez domova otevírá, jako každý rok, azylové zařízení Dům humanity, kde mohou přečkat kruté zimní noci. „Venkovní teploty začínají padat k nule, což ohrožuje především lidi bez domova. Nemůžeme je nechat na holičkách, a proto už zítra v České Lípě opět startuje akce „Noc v teple“,“ uvedla k situaci starostka České Lípy Jitka Volfová.

„V praxi to znamená, že lidé bez domova mohou při teplotách pod nulou zdarma přečkat noc v Domu humanity, a to za předem daných podmínek, včetně toho, že nesmí být pod vlivem alkoholu či drog,“ dodala starostka České Lípy.

Využití možnosti přenocování je podmíněno respektováním pravidel azylového domu, mezi které patří například dodržování nočního klidu, zákaz pití alkoholu, konzumace drog, kouření mimo vyhrazená místa nebo používání vlastních, donesených elektrospotřebičů.

Lidé bez přístřeší mohou do azylového domu přijít v době od 20:00 – 22:00 (od 22:00 –
06.00 je stanoven noční klid). Ráno, provedou úklid a musí dům opustit, protože zde proběhne příprava na další noc.

Bezdomovectví je varovná výpověď o stavu české společnosti. Počet lidí bez domova neustále stoupá a zatímco v minulosti byl fenomén bezdomovectví záležitostí především velkých měst v čele s Prahou, dnes bezdomovců přibývá i v menších obcích.

Podle aktuálních statistik žije v České republice na ulici téměř 25 tisíc lidí, z toho až zhruba 2,5 tisíce dětí.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.
Investigativní zjištění našeho webu zajímají republiková média již týden. Poslechněte si jeden z nejsledovanějších českých podcastů, 5:59 Lenky Kabrhelové na Seznam Zprávách, který se
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.