Sdružení TULIPAN startuje veřejnou sbírku

9. března se uskuteční v hudebním klubu Rock Pub v Liberci benefiční koncert, na kterém vystoupí rock-popové liberecké kapely Cover Power a JinxX na podporu libereckého Sdružení TULIPAN.

TULIPAN je nezisková organizace se sídlem v Liberci, která byla založena v roce 2004. Jejím hlavním posláním je podpora samostatnosti, občanského začlenění a realizace pracovních aktivit rozvíjejících osobnost lidí se zdravotním znevýhodněním.

V současné době provozuje chráněnou dílnu, ve které pracuje 28 lidí se zdravotním postižením. Zaměstnává zejména lidi s duševním onemocněním, mentální retardací a zdravotními komplikacemi různého stupně, což jim znemožňuje najít si pracovní uplatnění na běžném trhu práce.

Cílem této organizace je udržet zaměstnání pro tyto zaměstnance a poskytnout pracovní příležitost i dalším lidem, protože příjem ze zaměstnání je předpokladem pro dodržení finančních závazků spojených s důstojným životem každého člověka. Chráněná dílna se specializuje především na výrobu dárkových předmětů, propagačních materiálů, ručního papíru, výrobu keramiky a vazbu dokumentů. Od letošního roku nabízí pro veřejnost i nové služby – úklidové práce, žehlení, opravy oděvů, pomocné stěhovací práce a od 26.3.2012 ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci i jazykové kurzy pro veřejnost.

V rámci projektů pořádá každoročně nejrůznější volnočasové, vzdělávací a kulturní akce. Nejznámější je „Týden s TULIPANEM“, což je týden koncertů, divadelních vystoupení, autorského čtení, výstav apod. Letos se bude konat již 4. ročník.

Od 2. března tohoto roku zahajuje veřejnou sbírku s názvem „Podpora pro TULIPAN“. Finanční prostředky získané z této sbírky investuje do modernějšího vybavení dílny, nákupu technických zařízení a materiálů, které jsou potřebné pro výrobu a nabízené služby. Lidé budou moci přispívat do pokladniček, které budou rozmístěné na veřejných místech po celém Liberci. Od dubna mohou rovněž přispět a to koupí předmětů vyrobených v chráněné dílně, které budou prodávat na ulicích zaměstnanci sdružení, studenti a dobrovolníci. Sbírku bude po celou dobu trvání provázet celá řada kulturních akcí.

Již 9. března se uskuteční v hudebním klubu Rock Pub v Liberci benefiční koncert, na kterém vystoupí rock-popové liberecké kapely Cover Power a JinxX. Výtěžek z tohoto koncertu bude připsán na účet veřejné sbírky (Equa Bank a. s., 667788/6100), na který mohou lidé rovněž posílat své peníze.

Pokud se chcete dozvědět od organizaci a veřejné sbírce více, navštivte její webové stránky www.sdruzenitulipan.cz nebo se přijďte podívat osobně (Sdružení TULIPAN, budova „S“ TUL, Sokolská 113/8, 460 01 Liberec I – Staré Město).

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přesně před rokem – 3. února 2022 – uzavřel premiér Petr Fiala s Polskem dohodu o další těžbě v hnědouhelném dole Turów. Navzdory politickému
Náš Liberec nedávno upozornil na dvojí metr přístupu Libereckého kraje ve věci domovů pro seniory. Zatímco v Liberci domovy s péčí o staré lidi
Na dnešek připadá i další „šedesátkové“ výročí. 31.ledna roku 1963 při neopatrném rozmrazování potrubí vznikl v budově horského hotelu na Ještědu požár, kterému celá
Novým českým prezidentem je Petr Pavel. V Liberci ho volilo 63,5 procenta voličů, což je ještě o pět procent více než v republikovém průměru.