Starostové pro Liberecký kraj mají nového předsedu!

Sněm politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK), který se uskutečnil dne 20. 3. 2014 v Bílém Kostele nad Nisou, si zvolil nové vedení. Předsedou hnutí se stal Marek Pieter, zakládající člen SLK, náměstek hejtmana pro řízení ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky, který byl v letech 2002-2012 starostou města Desná a doposud místopředsedou hnutí. Michael Canov, starosta Chrastavy, a Jan Farský, starosta Semil a poslanec, na postech místopředsedů SLK zůstali.

Starostu Okrouhlé, Jiřího Voseckého, vystřídal Radek Lípa, starosta Zákup. Čtvrtým místopředsedou se stal Daniel David, starosta Janova nad Nisou, který patří také k dlouholetým členům SLK. Post prvního místopředsedy obhájil Michael Canov.

„Jsem pochopitelně velmi rád, že jsem dostal absolutní podporu sněmu SLK. Ve směřování hnutí se nic nezmění. Dále budeme prosazovat otevřenou, slušnou a vstřícnou politiku. Nyní jsou pro nás nejdůležitější podzimní komunální volby“, řekl Marek Pieter.

Martin Půta, kterého Marek Pieter vystřídal na postu předsedy SLK, bude příští týden s podporou SLK kandidovat na předsedu Starostů a nezávislých. „Novému vedení SLK přeji úspěšnou přípravu komunálních voleb, zůstávám sympatizantem SLK a hlavně jsem tady doma. STAN a SLK jsou součástí jednoho politického proudu, který hájí zájmy venkova a prosazuje otevřené a odpovědné rozhodování“, řekl Půta.

Volební období je dle Stanov SLK dvouleté.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.
Zachovat kulturní dědictví, pečovat o památky ve vlastnictví Biskupství litoměřického a jeho farností a také prezentovat jejich obnovy veřejnosti. To jsou hlavní cíle memoranda, které
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody bude i v letošním roce pokračovat v ambiciózním projektu výsadeb druhově a věkově rozmanitých lesů na Liberecku. Projekt