Starostové pro Liberecký kraj mají nového předsedu!

Sněm politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK), který se uskutečnil dne 20. 3. 2014 v Bílém Kostele nad Nisou, si zvolil nové vedení. Předsedou hnutí se stal Marek Pieter, zakládající člen SLK, náměstek hejtmana pro řízení ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky, který byl v letech 2002-2012 starostou města Desná a doposud místopředsedou hnutí. Michael Canov, starosta Chrastavy, a Jan Farský, starosta Semil a poslanec, na postech místopředsedů SLK zůstali.

Starostu Okrouhlé, Jiřího Voseckého, vystřídal Radek Lípa, starosta Zákup. Čtvrtým místopředsedou se stal Daniel David, starosta Janova nad Nisou, který patří také k dlouholetým členům SLK. Post prvního místopředsedy obhájil Michael Canov.

„Jsem pochopitelně velmi rád, že jsem dostal absolutní podporu sněmu SLK. Ve směřování hnutí se nic nezmění. Dále budeme prosazovat otevřenou, slušnou a vstřícnou politiku. Nyní jsou pro nás nejdůležitější podzimní komunální volby“, řekl Marek Pieter.

Martin Půta, kterého Marek Pieter vystřídal na postu předsedy SLK, bude příští týden s podporou SLK kandidovat na předsedu Starostů a nezávislých. „Novému vedení SLK přeji úspěšnou přípravu komunálních voleb, zůstávám sympatizantem SLK a hlavně jsem tady doma. STAN a SLK jsou součástí jednoho politického proudu, který hájí zájmy venkova a prosazuje otevřené a odpovědné rozhodování“, řekl Půta.

Volební období je dle Stanov SLK dvouleté.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.