Primátorem se pravděpodobně stane Tibor Batthyány

Primátorem Liberce se déle než měsíc po volbách nakonec zřejmě stane lídr hnutí ANO, asistent poslance Martina Komárka Tibor Batthyány. Dosud zcela neznámý politik tak dosáhne na nejvyšší post ve městě kvůli dohodě se Starosty pro Liberecký kraj, kteří ustoupili ze svého požadavku na post primátora pro dlouholetého libereckého politika Michala Hrona.

 

Jak upozornil náš server první již před týdnem, scénář návrhu koaliční smlouvy se skutečně plní. Post primátora obsadí zřejmě šestatřicetiletý Tibor Batthyány, který se veřejnosti do voleb nijak nepředstavil a hnutí ANO nezveřejnilo jeho dosavadní profesní životopis. Známé zatím, kromě obligátního „projektový manažer“, je, že asistentem Martina Komárka. Před volbami vyšlo najevo, že před voliči do poslední chvíle tajil své odsouzení pro jízdu v opilosti i organizaci hazardu.

Hnutí ANO se před dvěma týdny dohodlo na koalici s ČSSD, TOP 09 a Starosty pro Liberecký kraj. Jak uvedl náš server, nejdříve byly rozdány náměstkovské posty a teprve poté se začalo jednat o programu. Zástupci ANO se velice rychle dohodli s libereckou TOP 09 a ČSSD, váhali Starostové, kteří ale včera nakonec ustoupili i z požadavku na post primátora, kterým se měl stát jejich lídr Michal Hron.

Ten včera večer pro ČTK uvedl, že Starostové ustoupili v zájmu koalice, ale budou usilovat o křeslo   náměstka pro rozvoj a náměstka pro školství, kulturu a cestovní ruch. Klíčového náměstka pro rozvoj chce ale i hnutí ANO, Starostům nabízí post ekonomického náměstka, kterým se by tak mohl stát buď Jiří Šolc, který tuto funkci zastává i dnes nebo právě Michal Hron.

V komunálních volbách 2014 uspěly tyto strany a politická hnutí: Změna pro Liberec (25,5%), ANO (18%), Starostové pro Liberecký kraj (16,8%), ČSSD (9,8%), KSČM (5,6%), TOP 09 (5,5%), ODS (5%). Vítěz voleb – Změna pro Liberec jde ale do opozice. O podobném scénáři „Všichni proti Změně“ mluvila média již před volbami i během povolebních vyjednávání.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přesně před rokem – 3. února 2022 – uzavřel premiér Petr Fiala s Polskem dohodu o další těžbě v hnědouhelném dole Turów. Navzdory politickému
Náš Liberec nedávno upozornil na dvojí metr přístupu Libereckého kraje ve věci domovů pro seniory. Zatímco v Liberci domovy s péčí o staré lidi
Na dnešek připadá i další „šedesátkové“ výročí. 31.ledna roku 1963 při neopatrném rozmrazování potrubí vznikl v budově horského hotelu na Ještědu požár, kterému celá
Novým českým prezidentem je Petr Pavel. V Liberci ho volilo 63,5 procenta voličů, což je ještě o pět procent více než v republikovém průměru.