Otázky pro nového tajemníka magistrátu Martina Čecha

Vzhledem k obviněním, která zde vznesl náměstek Korytář i bývalá zaměstnankyně magistrátu Svobodová, jsme položili minulý týden novému tajemníkovi magistrátu několik otázek. Tajemník je nejvyšším úředníkem magistrátu, v jeho gesci jsou zejména personální věci, včetně výše odměn a osobních příplatků. Ani přes urgenci tajemník na zaslané otázky nijak nereagoval. V případě, že se na nás pan tajemník obrátí se žádostí o zveřejnění svého pohledu na věc, rádi mu, jako v jiných případech, vyjdeme vstříc.

Otázky, na které tajemník Martin Čech zatím neodpověděl:

1. Jaké překážky brání tomu, abyste umožnil vybraným pracovníkům, kde to umožňuje povaha jejich práce, i práci z domova, tzv. home-office? Na některých úřadech to přitom již jde.

2. Proč jste u návrhu na osobní příplatek u Mgr. Svobodové nepřihlížel k návrhu vedoucího odboru a gesčního náměstka, a zamítl jste ho v plné výši?

3. Je pravda, že své rozhodnutí nijak nezdůvodňujete? Pokud ano, jaké důvody Vás k Vašemu rozhodnutí vedly v tomto případě?

4. Náměstek Korytář argumentuje tím, že plat 35 tisíc hrubého je u projektových manažerů s více než desetiletou praxí běžný, navíc měl tyto peníze kryté z dotace. Jaký plat, včetně osobního ohodnocení je podle Vás běžný, resp. konkurenceschopný, na pozici projektových manažerů evropských projektů v dnešní době?

5. Jaký je aktuálně nejvyšší plat na odboru strategického rozvoje na pozici projektového manažera, který řídí alespoň 1 projekt? Považujete tento plat za adekvátní?

6. Personálnímu oddělení se nepodařilo ani během tří výběrových řízení zajistit obsazení tohoto místa. Proč jste tedy odmítl jedinou relevantní nabídku do Mgr. Svobodové, které měla navíc detailní znalost projektu a navíc ho několik měsíců i vedla bez nároku na odměnu?

7. Nevadí Vám, že se peníze v rámci projektu DEMO EC nečerpají a město přišlo dle tvrzení náměstka Korytáře zejména vaší zásluhou o schopného zaměstnance? Jak celou věc vidíte – hodnotíte, ze své pozice?

Subscribe
Upozornit na
52 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Přinášíme druhou část rozhovoru s Jiřím Vařilem, podnikatelem v dopravě a klíčovou osobností skupiny BusLine, se kterou ale dnes vede spor o její vlastnictví. V první
Kontroverzní postup vlády, který využívá (a podle mnohých zneužívá) stav legislativní nouze a skrze který se snaží snížit valorizaci penzí, narazil v Senátu. Předním
Jiří Vařil v Liberci působí patnáct let a málokterý podnikatel vzbudil tolik kontroverzí. Do značné míry ovládl veřejnou dopravu v Libereckém kraji. A nejen v něm. Dnes
Výstavba šesti tříd pro 180 dětí ve vaně bazénu, který město nechalo zchátrat, je libereckým tématem číslo jedna. Jak to vidí samotní františkovští? Vedení
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.