Je seniorskou „ombudsmankou“. Bojuje ale i proti rouškám, demonstruje s nacisty a šíří bludy

Liberec má od roku 2019 seniorskou ombudsmanku v podobě Lenky Tarabové. Ta je ovšem veřejnosti známa spíše svým bojem proti rouškám a opatřením proti epidemii covid-19, za které prý mohou ilumináti, satanisté a pedofilové. Nejstarší generace je přitom nejvíce epidemií ohrožena. Před několika dny na sebe upozornila zneužitím symboliky holokaustu. AKTUALIZACE: Tarabová kvůli svému angažmá přijde o místo ombudsmanky.

Obrázek „protirouškařské aktivistky“ Lenky Tarabové obletěl v posledních dnech celou republiku a aktivita jejího sdružení Občanská neposlušnost vzbudila u nemalé části veřejnosti pohoršení. Pro svůj protest příznivci sdružení zneužili žluté Davidovy hvězdy, kterou za vlády nacismu museli nosit perzekuovaní občané židovského původu a která se stala symbolem holokaustu, který má na svědomí smrt 6 milionů evropských Židů.

Tarabová se stala hlavní tváří nepříliš početné demonstrace z 8. ledna tohoto roku, na níž se setkali čeští příznivci Donalda Trumpa, konspirátoři různého ražení i neonacisté z Dělnické strany sociální spravedlnosti. Někteří účastníci se ozdobili Davidovou hvězdou se stylizovaným nápisem Netestovaný, kterou se snažili ukázat na údajnou diskriminaci odpíračů covidu-19.

Zneužití Davidovy hvězdy na demonstraci po boku nacistů ostře odsoudila mimo jiné i židovská obec. „„Federace židovský obcí odsuzuje exemplární zneužití a relativizaci symbolu holocaustu spojenou s utrpením miliónů lidí. Je evidentní, že je třeba naši společnost neustále vzdělávat a doporučit všem, co se k tak nízkým projevů uchylují, navštívit místa spojená s nacistickou genocidou u nás i v zahraničí. Děkujeme všem, kteří veřejně tyto projevy odsoudili během dnešního šabatu,“ uvedl pro média předseda Federace židovských obcí v ČR Petr Papoušek.

Lenka Tarabová ale přitom v Liberci působí jako tzv. seniorská ombudsmanka, která má na starosti problémy místních důchodců a starých lidí, které jim je má pomoci řešit. Nejstarší generace je přitom dle lékařů nejvíce ohrožena novou nemocí Covid-19 a podle sociologů je zase velice náchylná na přijímání různých poplašných zpráv, dezinformací a manipulací na internetu.

Přitom právě Lenka Tarabová a její Občanská neposlušnost představují skutečný bizarní konspirační koktejl, kterého si všimla i celostátní média. Podle Tarabové a Občanské neposlušnosti mohou za současnou epidemii a zejména za opatření proti ní například ilumináti, satanisté a pedofilní elity ovládající současný svět. Bizarními konspiracemi šířenými Lenkou Tarabovou i sdružením Občanská neposlušnost se zabýval například server manipulátoři.cz, který má jinak přes svého původního zakladatele blízko k hnutí STAN.

Tato žena, která má na mít v Liberci na starosti problémy seniorů, byla do funkce uvedena předloni náměstkem Ivanem Langrem (Starostové pro Liberecký kraj), který na její odbornost nešetřil chválou: „Liberec má historicky prvního seniorského ombudsmana, resp. ombudsmanku. Je jí paní Lenka Tarabová, která se dlouhodobě zabývá sociální a bytovou politikou. Jsem si (bohužel) jist, že práce bude mít více než dost.,“ napsal v březnu roku 2019 náměstek primátora Liberce Ivan Langr.

Dnes ovšem i vedení radnice působení Tarabové mezi seniory hodnotí kriticky. „Výstupy paní Tarabové na FCB pečlivě sledujeme už několik měsíců a jsou odlišné od oficiálních výstupů z vládních míst. Jsou velmi kritické, a to i výrazně přes míru našeho vlastního hodnocení vlády. Jinak řečeno, nikdy nespojila svou funkci s jakýmkoli prohlášením navenek, na svém facebookovém profilu ani funkci ombudsmana neuvádí. Budeme tedy na ni apelovat v tom smyslu, aby tuto dvojkolejnost rozhodně zachovávala i dále. Pokud by se tak nedělo, nebylo by to již s funkcí ombudsmanky slučitelné.,“ napsal v odpovědi na dotaz naší redakce primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

Své nadšení z Tarabové již mírní i náměstek Ivan Langr, který dnes na sociálních sítích sdělil: „Paní Lence Tarabové jsem již odeslal svou reakci i rozhodnutí. V pondělí je sdělím veřejnosti tiskovou zprávou.“

Dnes bude zveřejněna TZ o ukončení činnosti paní Tarabové ve funkci ombudsmanky,“ potvrdil pro Náš Liberec i primátor Jaroslav Zámečník.

Subscribe
Upozornit na
46 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Navzdory platné smlouvě, která říká, že má rozvoj areálu na Ještědu platit její nájemce – společnost TMR kontroverzního slovenského podnikatele Igora Rattaje, bude další
Liberec přijde o desítky milionů korun. V polovině září ohlásil primátor města Jaroslav Zámečník (STAN/SLK), že zvýší daň z nemovitosti, a napraví tím to,
Jedna z dominant města, neorenesanční radnice, má dnes narozeniny. Přesně před 130 lety byla dokončena její stavba, a to přesně po pěti letech od
Sotva hejtman Libereckého kraje ohlásil, že bude svůj post obhajovat i pro čtvrté volební období, vyšla najevo zajímavá skutečnost. Používal totiž telefon s aplikací