Obviněný úředník Lukáš Hýbner rezignoval

Vedoucí odboru správy veřejného majetku na libereckém magistrátu Lukáš Hýbner rezignoval v souvislosti s aktuální korupční kauzou na svou funkci. Policií je obviněn a hrozí mu vysoký trest odnětí svobody.

Podle aktuálních informací naší redakce se Hýbner (na úvodním obrázku) rozhodl rezignovat zcela dobrovolně a nadále už ani pro radnici pracovat nechce. Před několika dny byl propuštěn z vazby, vrátil se do práce, ale po svém uvážení na funkci rezignoval.

Hýbner byl do vazby hned po zátahu Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) na liberecké radnici z 9. dubna tohoto roku. Policisté tehdy dali návrh na H7bnerovo vzetí do vazby a dozorující státní zástupce se s tím ztotožnil.

Okresní státní zastupitelství v Liberci posléze podalo návrh na vzetí Hýbnera a podnikatele Josefa Nadrchala do vazby ze zákonného důvodu, že by mohli působit na dosud nevyslechnuté svědky, spoluobviněné nebo že by mohli mařit objasňování skutečností závažných pro trestní řízení. Jeden z obviněných se odvolal.

„Soud oběma návrhům vyhověl. Jeden z obviněných si proti tomuto usnesení podal stížnost, o které rozhodne Krajský soud v Ústí nad Labem, pobočka v Liberci,“ uvedla tehdy okresní státní zástupkyně Martina Dědková s tím, že někteří obvinění v této linii vyšetřování mohou dostat až desetiletý trest.

Josef Nadrchal a Lukáš Hýbner představují jednu větev současného protikorupčního zásahu, který realizují detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Hýbner měl spolu s někdejším politikem a známým kontroverzním podnikatelem Nadrchalem manipulovat a prodražovat městské zakázky. Nadrchal byl z vazby propuštěn zhruba před dvěma týdny.

Druhou linií je věc možného korupčního jednání ze strany náměstka primátora Jaroslava Zámečníka (STAN/Starostové pro Liberecký kraj) Petra Židka z ODS a jeho dlouholetého spojence, spolumajitele společnosti Syner Group Petra Syrovátka. Oba dva jsou obviněni a vyloučeni z ODS.

Třetí linie se týká hejtmana Martina Půty (STAN/Starostové pro Liberecký kraj) a působení lobbistů kolem něj v zákulisí politiky. Jak informoval před více jak měsícem Náš Liberec jako první, policie prověřuje například i plán na výstavbu obří fotovoltaické elektrárny v Ralsku. Nemusí se ale jednat o jediný důvod, proč se policie o Půtu zajímá.

Subscribe
Upozornit na
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nové stání soudu, který se zaobírá libereckou velkou korupční kauzou, během které se rozkrádaly evropské dotace a v níž figuruje i hejtman Martin Půta,
Schodiště u historické liberecké radnice se dočká opravy. Město dlouho nemohlo najít firmu, která by se rekonstrukce historických schodů zhostila. Nakonec ji ale našla
Krajské volby za dveřmi a letité sliby vládnoucích politiků. Po rychlovlaku na Prahu je tu další ohraná pohádka pro důvěřivé voliče, tentokrát ještě staršího
Krajské volby se pomalu blíží a politici vytahují své trumfy do kampaně. V Liberci i na kraji vládnoucí Starostové slibují, že zajistí rychlý vlakový