Soutěž o korupci studenty nezlákala

„Korupce v Liberci – skutečnost nebo chiméra?“. Tak jsme nazvali literární soutěž pro liberecké středoškoláky a vysokoškoláky. Chtěli jsme se od mladé nastupující generace dozvědět, co si myslí o korupci v Liberci, jestli podle jejich názoru úplatky, klientelismus a provázanost v našem městě vládnou či nikoli. Literární soutěž byla součástí projektu V srdci regionální korupce, který je spolufinancován programem Evropské unie TRANSITION FACILITY. Bohužel se ale nesetkala s takovým zájmem, jaký jsme čekali.

Soutěž jsme vyhlásili na začátku roku 2006. Všem středním školám v Liberci jsme poslali nejen letáček s podmínkami soutěže, ale i průvodní dopis, v němž jsme učitelky a učitele prosili o to, aby své studenty o akci informovali, případně je motivovali. Plánovali jsme, že nejlepší literární práce odměníme malou finanční částkou. Za první místo čekalo autora 2.000 korun. Vyhlášení výsledků mělo proběhnout v Krajské vědecké knihovně 27. dubna během besedy, pojmenované stejně jako soutěž. Na besedu jsme chtěli pozvat také zástupce liberecké radnice a předat jim ty nejzajímavější náměty a postřehy.

Už zhruba v polovině dubna nám ale začalo být čím dál jasnější, že celá akce nevyjde tak, jak jsme si představovali. Literárních prací nám přišlo jenom pár, a to nestačilo. Nezbylo nám než besedu v knihovně zrušit a soutěž posunout na začátek příštího školního roku, na dobu, která se nám zdá pro studenty příznivější. Současně jsme se rozhodli, že soutěž rozšíříme, že se jí bude moci zúčastnit vedle mladé generace kdokoli, tedy celá veřejnost. Besedu v Krajské vědecké knihovně jsme posunuli na 11. října od 17 hodin.

Příspěvky na téma Korupce v Liberci – skutečnost nebo chiméra? můžete posílat už nyní, nejpozději však do 1. října na adresu Společnost přátel přírody, Olbrachtova 37, 460 15 Liberec 15, anebo e-mailem na adresu daniela.fialova@cmelak.cz. Práce musí obsahovat takzvanou návratku, tedy jméno a adresu autora, včetně telefonického spojení. Žánr můžete zvolit libovolný, rozsah by neměl být větší než jedna strana formátu A4.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.
Investigativní zjištění našeho webu zajímají republiková média již týden. Poslechněte si jeden z nejsledovanějších českých podcastů, 5:59 Lenky Kabrhelové na Seznam Zprávách, který se
Reakce koaličních stran Starostů, ANO a Pirátů na nebývalou krizi důvěryhodnosti je ubohá. Bez jakékoliv sebereflexe vykládají aktuální korupční jako selhání jednotlivců. Opomíjejí ovšem
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.