Ještědský areál změnil majitele

Společnost Snowhill, která v českých horách spravuje šest lyžařských areálů mezi něž patří i ten na Ještědu, změnila majitele. Kdysi hlasný kritik liberecký poměrů a jejich pozdější zastánce Karel Vacek prodal firmu miliardáři Tomáši Němcovi, který do značné míry ovládá gumárenský průmysl ve střední Evropě. Snowhill dluží městu miliony korun.

Snowhill provozuje skiareály Herlíkovice, Ještěd, Šachty – Vysoké nad Jizerou, Kamenec – Jablonec nad Jizerou, Kašperské Hory a Kozinec – Jilemnice. V dubnu loňského roku znalec ocenil společnost na 442,5 milionu korun. Podle poslední dostupné účetní závěrky (duben 2007) měla firma Snowhill dluh přesahující čtyři sta milionů korun, přičemž v roce 2006 utržila 46 milionů, její provozní výsledek hospodaření dosáhl čtyř milionů.

Snowhill rovněž dluží za nájem Sportovnímu areálu Ještěd, který patří městu Liberec. Vacek si závodiště pronajal na pětadvacet let, podle dostupných informací činí nájemné osm milionů korun ročně. Podle náměstka libereckého primátora Ondřeje Červinky činí dluh zhruba deset milionů korun a areál se se Snowhillem dohodl na splátkovém kalendáři.

Karel Vacek, který bude i nadále se Snowhillem spolupracovat připouští, že Sportovnímu areálu Ještěd (SAJ) dluží asi osm milionů korun. Jak společnost Sportovní areál Ještěd vydělává peníze jsme Vás informovali zde.

„Odmítáme zaplatit, protože oni nám na pokutách za porušení smluv dluží až třikrát víc,“ říká. Náměstek libereckého primátora Ondřej Červinka ale o žádných závazcích SAJ vůči Vackovi neví. „Žádný podnět od pana Vacka nemám, jsou to jeho fikce,“ říká. Loňské pozdní spuštění provozu areálu prý po dohodě odečetl SAJ Snowhillu z nájmu. Kvůli zpožděným splátkám dlužného nájemného se Červinka sešel novým majitelem Tomášem Němcem, do médií ale žádné konkrétní informace nevypustil.

V minulosti vyšly najevo i spory mezi Snowhillem a přípravným výborem pro organizace mistrovství světa, které má v roce 2009 proběhnout v Liberci. Důvodem byly jako pokaždé okolo mistrovství, peníze.

Jaroslav Tauchman

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Téměř všemi hlasy prošel na včerejším zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje bod ohledně výstavby rekordně drahého domova důchodců v Hrádku nad Nisou. Kraj ji bude
Začátkem minulého týdne zemřel Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje.
Hojně využívaná pošta v obchodním domě Globus se zavírá. Nepomohly ani snahy libereckých politiků opětovně přesvědčit Vratislavice nad Nisou, aby jejich zastupitelé ustoupili zájmům
Poslední lednový den se v Naivním divadle mohou diváci těšit na speciální večer, který je věnován kulatému výročí založení Studia Ypsilon v Liberci. V