Na náměstka primátora bylo podáno trestní oznámení

František Hruša je něco přes půl roku náměstkem primátora za ČSSD. V lednu tam byl zvolen po té, co byl na popud samotné ČSSD odvolán z této Ivo Palouš, který byl kritizován zejména za zadávání veřejných zakázek. Nyní je ale v hledáčku policie současný primátorův náměstek František Hruša. Podle trestního oznámení, které na Františka Hrušu podali anonymní členové družstva, měl současný náměstek v době svého ředitelování Jednoty spolu s tehdejším předsedou představenstva prodat objekt velkoobchodu Jednoty v Ostašově za podivných okolností.

V podání se upozorňuje na údajný podvod bývalého ředitele družstva (nynějšího náměstka primátora Liberce)Františka Hrušu a bývalého předsedu představenstva Rudolfa Třešňáka. Hruša měl za souhlasu Třešňáka prodat majetek družstva pod cenou a navíc uplácet.

Údajně obešli prostředníka prodeje – realitní kancelář, s níž byla podepsána kupní cena 10 350 000 korun, a nemovitost prodali sami, a to za pouhých 9 milionů korun. Tím přišlo družstvo o 1 milion a 350 tisíc korun. Podle trestního oznámení si oba aktéři prodeje velkoskladu Jednoty měli posléze tuto sumu rozdělit mezi sebou, a ještě se pokusit uplatit danou realitní kancelář, aby nechtěla po Jednotě dohodnutou provizi z neuskutečněného prodeje.

František Hruša měl po té makléři nabídnout úplatek ve výši 50 tisíc korun,aby si nechal detaily transakce pro sebe a hlavně, aby nepožadoval po družstvu dohodnutou půlmilionovou provizi. František Hruša ale všechny obvinění kategoricky odmítá jako nesmyslná a je pravdou, že nic z obvinění ještě nebylo pprokázáno.

Jak bylo zmíněno, František Hruša vystřídal svého stranického kolegu Ivo Palouše. Jeho sesazení si vynutila samotná ČSSD, snad kvůli jeho, často kritizované, neschopnosti nebo snad kvůli, ještě kritizovanějšímu, postupu při zadávání veřejných zakázek. Ivo Palouš působil totiž před svou funkcí na radnici ve firmě Imstav.

A právě ta za jeho náměstkování dostávala řadu veřejných zakázek ve zkrácené formě výběrových řízení či za konkurence firem, o jejichž činnosti snad nikdo nikdy neslyšel, tak jako v případě demolice historické budovy, která překážela stavební expanzi liberecké VZP, kterou řídí bývalý krajský zastupitel za ODS (zde).

ČSSD se, poté, co na podzim vyhrála krajské volby, snažila světu a hlavně voličům ukázat, že umí být i jiná a snad si i trochu umýt ruce po letité spolupráci s ODS, kdy jí na utváření liberecké reality hrála podřadnou roli podržtašky.

Splnila i své sliby, když odpískala například projekt megaškoly v Liberci, ze které by se zase radovalo jen pár podnikatelů s úzkými vazby na zdejší politiky (zde). Ale to, zda si zvolila ty správné lidi a zda jí jen nejde o výměnu u vesel (či spíše koryt), jak tomu naznačuje případ společnosti Excutive Project Group(zde), která má v Libereckém kraji hlídat zakázky, je otázka. Nebo spíš už ani ne…

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liberečanům budou ve veřejném prostoru sloužit nové lavičky. Město jich zatím nakoupilo dvacet a již se instalují v ulicích. Milá pozornost ostře kontrastuje s
Liberečtí radní projednali návrh Výboru pro kulturu a cestovní ruch na udělení šesti Medailí města Liberce v roce 2024. Návrh budou nyní schvalovat liberečtí
„Nemuseli jsme jen sedět a poslouchat nudné kecy, dozvěděli jsme se důležité věci zajímavým způsobem. Čekala jsem, že se unudím k smrti, ale fakt mě to
Obě jizerská města, která spojuje jedna řeka, mají další společnou věc: jejich radnice jsou nově prohlášeny národními kulturními památkami. Radnice v Liberci i Jablonci
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.