Náměstek Martin rezignoval, nahradí jej Milan Šír?

Náměstek primátorky pro rozvoj, dopravu a technickou infrastrukturu Lukáš Martin (ČSSD) hodlá rezignovat na svou funkci. Oficiálním důvodem mají být zdravotní problémy. Lukáš Martin nyní čerpá řádnou dovolenou, po jejímž návratu se nemá na své místo náměstka ani radního vrátit. Naší redakci to potvrdily zdroje z liberecké radnice i místní ČSSD.

Náměstek Lukáš Martin by zároveň mohl pobývat v zahraničí, stejně jako před krajskými volbami v roce 2012. Podle zdrojů z prostředí liberecké ČSSD se jako o jeho nástupci uvažuje o Milanu Šírovi, matadoru liberecké politiky, který obdobnou funkci zastával už za vlády Jiřího Kittnera. Nyní pracuje v Technických službách města Liberce, kde mu byla po převratu na liberecké radnici v roce 2011 vytvořena manažerská funkce. Podle opozice šlo o jasnou trafiku. Milan Šír vždy odmítl sdělit, jaká je jeho náplň práce i výše platu.

Lukáš Martin, rodák z Malé Skály, se v liberecké politice objevil až těsně před volbami v roce 2010. Tehdy jej, spolu například se stejně náhle objevivší se Martinou Rosenbergovou, do vrchních pater místní politiky přivedl krajský boss ČSSD Robert Dušek. Martin se do té doby živil jako realitní spekulant či jako provozovatel kadeřnictví.

Po volbách v roce 2010 dosedl na náměstkovské místo, a to již ve městské vládě za primátora Jana Korytáře. Později byl ale jedním z hlavních aktérů odvolání Změny pro Liberec z vedení města a vytvoření opozičně smluvní tiché koalice s ODS. Za svou kariéru v městské radě byl opozicí nejkritizovanějším náměstkem. Zejména v oblasti čerpání evropských dotací či investičních akcí, které měl na starosti. Vytýkány mu byly zejména neschopnost, nekompetentnost, ale i zákulisní jednání.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.