Liberec bude hostit mistrovství světa v biatlonu

Do veseckého areálu, kde proběhlo Mistrovství světa v klasickém lyžování 2009, zavítá další šampionát. Na přelomu let 2016 a 2017 by zde mělo proběhnout mistrovství světa v tradičním českém sportu, biatlonu.  Akce má navázat na úspěch lyžařského šampionátu z roku 2009 a do Liberce přivézt investice i příležitosti pro místní živnostníky a firmy.Na prospěšnosti celé akce se shoduje téměř celá politická reprezentace města pod Ještědem.

O skutečnosti, že Liberečany oblíbený vesecký areál bude další hostit akci světového významu, informoval včera přední liberecká i světová média, předseda Mezinárodního biatlonistického svazu Ruuki Zläminen. Podle Zläminena svaz s městem i libereckým krajem intenzivně jedná několik let. „Liberec se stal po celé Evropě známým pro to, jakou perfektní práci zdejší politici a lidé z přípravného výboru odvedli v roce 2009. Bude nám ctí opět se moci podílet na velkém tomto sportovním svátku, který v Československu za dva roky proběhne,“ dodal Zläminen.

Pro radní města půjde vedle celosvětové slávy i pro vítanou dotační podporu, která Liberci může jenom prospět. „Myslím si, že podpora zejména zimních sportů má v Liberci velkou tradici. Máme tu Bílé tygry a vesecký areál. Jsem šťastná, že jako Liberečáci budeme znovu hrdí na naše město. Akce je taky důležitá pro naše děti i demokratické myšlení v nás samých“, uvedla v tiskovém prohlášení pro ČTK primátorka Liberce Martina Rosenbergová (ČSSD).

„Osobně a jako ekonom vidím v biatlonistickém mistrovství velkou šanci, jak pomoci městu vyléčit jeho drobné finanční šrámky. Navíc s pořádáním podobných akcí máme, díky předchozím vedením města, dobré zkušenosti a věřím, že je zúročíme,“ odpověděl na dotaz naší redakce náměstek pro ekonomiku Jiří Šolc (Liberec občanům/Starostové pro Liberecký kraj). Podle Šolce by akce prakticky neměla zatížit veřejné rozpočty. „Maximální částku bych odhadoval na 2,3 miliardy korun. Věřím, že se nám podaří získat i dotace s evropské unie. Jinak intenzivně jednáme o ekonomickém zajištění šampionátu s bankami,“ dodal náměstek Šolc.

Zástupci Liberce občanům/Starostů pro Liberecký kraj David Václavík a Michal Hron ale upozorňují, že bude třeba pečlivě dbát na to, aby všechny zakázky spojené s chystaným mistrovstvím v biatlonu proběhly transparentně a otevřeně. „Je také potřeba více komunikovat s občany a vrátit do politiky a správy věcí veřejných slušnost a zejména věcnost,“ uvedli Hron s Václavíkem na tiskové konferenci, která proběhla dnes ráno v zadním salonku Paláce Syner.

I předsedkyně libereckých komunistů Dana Lysáková vyzývá na svých facebookových profilech všechny, aby se k sobě chovali slušně. Změna pro Liberec ohlásila odchod do ilegality a podle nejmenovaného zdroje (redakce jeho jméno zná) se připravuje na querillovou válku. Poslanec za Liberecký kraj za hnutí ANO Martin Komárek na svém facebookovém profilu uvedl: „Areál v Lezci je přece parádní místo! Já jsem na 100% pro! Vyhrňme si rukávy a pojďme do toho! Tanvald si svou porci slávy zaslouží!“

Vedení města se už pustilo do příprav s plnou silou. Mediální podporu celé akci by měla zajišťovat společnost Kalendář Liberecka a zdejší TV Genus. Mluvčím MS v biatlonu 2016 byl zvolen místní nezávislý novinář a liberecký patriot Zdeněk Soudný. Po celou dobu šampionátu jej bude rovněž provázet bohatý kulturní program, kde vystoupí přední hvězdy českého šoubyznysu. Úvodní ceremoniál je naplánovaný na Mikuláše 2016 v Síni Jiřího Kittnera v libereckých lázních.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Vedení Liberce usiluje o vybudování kompostárny v Chotyni. Jak ale ukázal seminář pro zastupitele, který k tomuto tématu minulý týden svolal primátor Jaroslav Zámečník