Vyjádření k účelovému článku Zdeňka Soudného o „utajeném sponzoringu“ Metrostavu pro sdružení Čmelák-SPP, o.s.

Novinář  firmy Syner a PR pracovník liberecké ODS a Jiřího Kittnera Zdeněk Soudný dnes uveřejnil na serveru Týden v Libereckém kraji (provozuje rovněž společnost Syner) článek o údajném utajování skutečností sponzoringu občanského sdružení Čmelák-SPP ze strany Metrostav. Článek se vedle jasných lží a účelových spekulací opírá i o technickou chybu, kdy mu informace byly zaslány  ředitelem Čmeláka na chybnou adresu, nicméně  obratem, kdy se na ně Zdeněk Soudný ptal.

Zdeněk Soudný zaslal otázky ohledně sponzoringu Čmeláka Janu Korytářovi dne 6. dubna 2014. Ten jej odkázal na ředitele občanského sdružení Jiřího Tuttera, který mu také  7.dubna odpověděl. Nicméně ve své odpovědi uvedl chybnou mailové adresu: místo adresy ZDESOU@GMAIL.COM, kterou Zdeněk Soudný používá, uvedl adresu ZDESOUD@GMAIL.COM . Ale jelikož i na tuto chybnou adresu odpovídal i v minulosti a ani tehdy ani dnes Zdeněk Soudný odpovědi neurgoval, myslel si Jiří Tutter, že vše proběhlo v pořádku.

Odpovědi Jiřího Tuttera pro novináře Syneru Zdeňka Soudného, včetně oněch údajně utajovaných a „závratných“ sum, kterými Metrostav přispěl Čmeláku si můžete přečíst ZDE. Zároveň mu byla zaslána i i vzor darovací smlouvy pro sponzory o.s. Čmelák, použitá i pro Metrostav.

Nicméně Zdeněk Soudný a Týden v Libereckém kraji, který již v minulosti o práci Čmeláka lživě informoval – za což se musel omluvit a platit, této chyby využil a výsledkem je neuvěřitelně manipulativní a lživý článek. Zdeněk Soudný, který má očividně za svůj pracovní úkol špinit o.s. Čmelák-SPP za každou cenu, opět ukazuje svůj kachní žaludek a gumovou páteř, kdy se pro peníze od Syneru neštítí své jméno propůjčit až směšným absurditám.

Vedle trapných lží a „argumentů“ typu „spekuluje se“, na které nemá cenu reagovat, je zejména zábavné, jak křečovitě se snaží dokázat údajné konspirační propojení mezi Čmelákem a například Metrostavem, který Čmeláku přispívá posledních několik let průměrně asi 20 tisíc korun ročně (což je k vzhledem k ročnímu rozpočtu Čmeláka částka vskutku nepodstatná).  Nebo údajné podobné vazby na společností Eurovia, u které jsme jí získané zakázky během MS 2009  podrobovali kritice či snad dokonce případ Perštýnské jámy, se kterým jsme dokonce sami přišli. K smíchu, absurdní, v médiích Syneru ovšem i toto možné…

PR pracovník liberecké ODS a Syneru Soudný, který svým angažmá jen dokazuje jejich úzké propojení, které se pak paradoxně sám snaží s kostrbatostí sobě vlastní popírat, tak zjevně nemůže pochopit, že občanské sdružení Čmelák-SPP, o.s. vždy měřilo každému stejným metrem lhostejno, zda někdo kdy byl či nebyl jeho sponzorem. Příkladem budiž zmiňovaný Metrostav, ale i Eurovia, Busline…stačí jen příslušná jména zadat na našem webu do vyhledávače. To ale Zdeněk Soudný ví, ale jeho vidění světa i úkoly jeho zaměstnavatelů, se tomu příčí.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.