Tisková zpráva Změny pro Liberec k povolebnímu vyjednávání

Změna pro Liberec ukončila první kolo jednání o možných koalicích, kde jsme se seznámili s požadavky a představami našich potenciálních partnerů. Jednání o možných koalicích proběhla se zástupci SLK, ANO a TOP 09, ale k žádné dohodě zatím nedošlo.

 

Změna pro Liberec proto dnes přichází s  návrhem na vytvoření široké koalice ZpL, ANO a SLK jako hnutí, která získala největší mandát od voličů. Takové uskupení by mělo širokou podporu v zastupitelstvu, žádná strana by neměla většinu v radě města a na všech krocích by bylo nutné hledat shodu.

Očekáváme nyní vyjádření našich potenciálních koaličních partnerů, zda o tomto projektu chtějí jednat a pokud ano, jsme připraveni na intenzivní jednání o konkrétních parametrech nové koalice. Ze strany SLK byla předběžně vyjádřena vůle o tomto projektu jednat. Odezvu hnutí ANO očekáváme během úterý.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.