Projev Miroslava Kroutila na prosincovém krajském zastupitelstvu

Přinášíme našim milým čtenářům projev, který na včerejším zasedání krajského zastupitelstva v Liberci pronesl Miroslav Kroutil, který zde shrnul vývoj „kauzy IP1„, tedy obrovského zneužívání evropských prostředků za krajské vlády ČSSD a KSČM, na které coby úředník kraje upozornil a byl proto vyhozen. Jak se tato kauza hodila bývalým opozičním zastupitelům kraje, nehodí se jim již dnes, když jsou z nich dámy a pánové u moci. Z jednoduchého důvodu – Miroslav Kroutil na svých postojích trvá, neobrací jako politici, vyhrává soudy s krajem a tudíž upadá do nemilosti.

 

Vážené dámy a pánové,

považuji za správné a zdvořilé, rozloučit se při tomto posledním letošním jednání Zastupitelstva, mimo jiné proto, že jsem Vás v tomto roce několikrát seznamoval s kauzou projektu IP1 i kauzou škody za neplatnou výpověď.

Od loňského prosince se kauza vyvíjela bohužel nepříznivě vůči Libereckému kraji, především díky zatajování informací ze strany vedoucích pracovníků úřadu i politické reprezentace. Mělo to negativní vliv i na auditní orgány i na policii.

Snaha o snižování dopadu postihu 205 milionů vedla postupně k tomu, že v srpnu FÚ zaslal již platební výměr na 206 milionů.

Kraj se odvolal, ale neučinil nic pro to, aby identifikoval původce škody. Není divu. Je těžké ukazovat do vlastních řad politické reprezentace i vedoucích pracovníků úřadu.

Dnes je to přesně 5 let, co jsem ředitele KÚ poprvé upozornil na neregulérní postupy mých nadřízených v projektu IP1. Výsledek – vyhazov a zametení kauzy pod koberec. Bez dvou měsíců jsou to 2 roky, co jsem předal novému radnímu Tulpovi zprávu s důkazy o neregulérních postupech vedoucích úředníků KÚ. Výsledek – vyhazov a zametení pod koberec.

Před pěti lety se dalo vzniku škody ještě zabránit. Před dvěma roky se daly důsledky škod ještě zmírnit. Upozorňuji Vás na situaci již od jara loňského roku a sleduji Vaše pohledy zabořené do lavic. Však to 400 tisíc občanů Libereckého kraje zaplatí.

Mimochodem, víte vůbec o tom platebním výměru na 206 milionů ? Nezapomněl to na tiskové konferenci v září, říjnu nebo listopadu pan hejtman Půta nebo pan radní Tulpa sdělit v návalu jiných důležitých informací pro média?

Přeji Vám příjemné Vánoce a budeme se setkávat i v příštím roce.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liberecké zastupitelstvo včera na svém mimořádném jednání schválilo nadlimitní řízení na zakázka ve výši 583 milionů s DPH na na rekonstrukce 12 městských budov,
Praktiky a spolupráce firem, která v Liberci nejsou neznámé, zaujaly i úředníky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Jedná se o více jak půl miliardovou
Liberec vozí svůj „zelený“ odpad do 40 kilometrů vzdálené Mimoně. Liberečany to stojí téměř 5 milionů korun ročně. Vedení města před šesti lety nechalo
Jediným zástupcem Libereckého kraje v Evropském parlamentu bude Jan Farský zvolený za hnutí STAN. Farský byl zvolen i poslancem při posledních volbách do českého