Krajské protikorupční pracoviště – Čmelák, nemá opět pravdu

Nepodepsaná tisková zpráva Krajského protikorupčního pracoviště, které založil pro svou potřebu krajský zastupitel a zároveň náměstek primátora Jan Korytář (Změna?), vydaná s datem 27. 2. pod názvem „Stanovisko KPKP se stalo podnětem pro práci protikorupční policie“, obsahuje celou řadu nepravd, spekulací, domněnek a výmyslů.

 

K obsahu hejtman LK Martin Půta konstatuje, že hned v titulku KPKP manipuluje se čtenáři, neboť tuto údajnou „kauzu“ skutečně neprověřuje protikorupční policie, jak se v tiskové zprávě tvrdí, ale jde o vyšetřování na základě loňského podnětu hejtmana. Dozoruje jej okresní státní zastupitelství a šetří místní policie.

To potvrzuje, že toto zmiňované 20- ti stránkové stanovisko  KPKP z 20. srpna loňského roku k desetileté zakázce dopravní obslužnost v Libereckém kraji, plné nepodložených nařčení a obvinění z korupce, skutečně předal hejtman Nejvyššímu státnímu zastupitelství, konkrétně Lence Bradáčové. Od té doby čeká na výsledek případného vyšetřování.

„Informoval jsem rovněž předsedy zastupitelských klubů a zástupce advokátní kanceláře, 20. září 2014, kde bylo odsouhlaseno (včetně Změny pro LK), že Liberecký kraj vyčká na rozhodnutí Úřadu pro hospodářskou soutěž, na který se někteří účastníci tendru odvolali. Shodli jsme se, že vyčkat na rozhodnutí ÚHOS v této je pro kraj nejméně rizikové,“ vysvětlil hejtman. „Podle mého názoru KPKP z nedostatku skutečných kauz, do nekonečna omílá již mnohokrát vyvracené vědomé nepravdy, které vyrábí a šíří již zmiňovaný náměstek primátora,“ doplnil.

Podle něj je jen dobře, že podnět, který zaslal osobně nejvyšší státní zástupkyni, šetři Policie ČR, které to přísluší, a nikoli zaměstnanci KPKP, Čmeláka, nejrůznějších Změn či rádoby objektivních serverů, kteří jsou placeni z veřejných peněz (podpořeno z fondů Ministerstva vnitra, z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů a dalších), jež zneužívají pro politické záměry a navíc odčerpávají tak finanční prostředky pro jiné neziskové organizace.

Krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník k tomu dodává: “ Ano, čekáme na rozhodnutí ÚHOS, ale nikoli s rukama v klíně. Je ustanovena a připravena poradní odborná komise, v níž jsou zastoupení odborníci z akademické půdy a nejrůznějších dopravních pracovišť z celé České republiky. Komise již začala hledat možnosti řešení, takže ani výtky o nečinnosti úřadu nejsou ze strany KPLP relevantní.  Pány Tauchmana a Kroutila, které stanovisko cituje, skutečně platí občané města a kraje ze svého, nikoli úředníky krajského úřadu.“  

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.
Do třetice všeho dobrého! Liberec se opět na jeden den stane hlavním českým městem poezie. A to v sobotu 14. října 2023 (a tentokrát
Ekologové z Liberce chtějí tímto způsobem získat více peněz na přípravu projektů na nové tůně, remízky, stromořadí nebo obnovu pestrých luk. Novinka spočívá v