Jablonecký i liberecký hazard v televizi

Situace s hazardem v Jablonci nad Nisou se opět dostala do celostátních médií. Přístup jablonecké radnice, která v čele s místní ODS a primátorem Petrem Beitlem nejprve před volbami populisticky zakázala ve městě hazard, aby ho po volbách znovu povolila, je nyní díky pořadu Střepiny známý po celé zemi.

Radnice v Jablonci nad Nisou před komunálními volbami v roce 2014 s velkou slávou prosadila zákaz hazardu a hracích automatů ve městě. Po volbách, ve kterých ale zvítězila ODS a primátorem se stal Petr Beitl, se situace rychle změnila a radnice začala znovu herny povolovat, byť s názvem „kasíno“. V reálu se ale nic nezměnilo.

V červnu 2015 zastupitelstvo Jablonce prolomilo zákaz heren a kasin platný od ledna, na který se čekalo dlouhé tři roky, povolilo tři kasina a vznik neomezeného množství dalších. Již o několik měsíců, v roce 2016, povolilo zastupitelstvo další vznik „kasín“, tentokrát dvanáct.

Lidem ale s radnicí v Jablonci dochází trpělivost a začali se sami organizovat. Sepsali petici za referendum o hazardu, kterou chtějí spojit s prezidentskými volbami. V současné době má petice již tisícovky podpisů.

Situaci v Jablonci nad Nisou se věnoval i reportérský pořad Střepiny na televizi Nova, který byl odvysílán před několika týdny. K vidění ZDE

 V sousedním Liberci je situace velice podobná. Zdejší nejsilnější straně, Změně pro Liberec, se podařilo prosadit zákaz hazardu a heren ve městě před Vánoci 2016. V reakci na to, ale započala masivní kampaň ze strany herní lobby, nejvíce se v její prospěch angažovali primátor zvolený za ANO Tibor Batthyány, Jiří Šolc ze Starostů pro Liberecký kraj a zástupci ODS.

Nakonec primátorovi Batthyánymu a zastupiteli Šolcovi podařilo sehnat o jeden hlas navíc, a to za krajně podivné situaci, kdy si další zastupitelka za ANO „vzpomněla“, že vlastně chtěla hlasovat jinak a do Liberce se tak vrátil hazard a herny, se všemi negativními a kriminálními důsledky v plné síle.

 

Subscribe
Upozornit na
53 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.