Náš Liberec v Reportérech ČT

Zatím největší korupční kauza Libereckého regionu, která, dle orgánů činných v trestním řízení, mapuje systémové rozkrádání dotací z Evropské unie, opět přitáhla pozornost nejprestižnějšího reportérského pořadu Reportéři ČT. Ke spolupráci pozvali i náš web.

Tentokrát si případ, pro který se vžil termín „kauza kostela sv. Máří Magdalény“, vybrali z toho důvodu, že je v něm obžalovaný i hejtman Libereckého kraje Martin Půta ze Starostů pro Liberecký kraj. Ten se měl dle státního zástupce dopouštět trestné činnosti tím, že pomáhal dalším obviněným získat výhodnější proplácení dotace u podezřelého projektu, kde již figurovali pro korupci odsouzení aktéři. Podle státního žalobce se tak dopouštěl zneužití svěřených pravomocí a přijímal navíc úplatky v řádu stovek tisíc korun.

Půtovu kauzu si ale často berou do úst ostatní politici, kteří se tak snaží zlehčit svoje trestní stíhání. Ukazují na případ Libereckého hejtmana, který se ani po obvinění ani po žalobě nevzdal placených funkcí a dál ve své politické kariéře pokračuje. Martin Půta již v posledních měsících z části upustil od svého agresivního obviňování policie a spousty dalších ze kampaně a spiknutí, jeho případ ale slouží dál jako berlička politikům, kteří mají sami problém se zákonem.

Na aktuální reportáž se můžete podívat ZDE

Subscribe
Upozornit na
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.