Policie zasahovala na krajském úřadě kvůli dopravním zakázkám

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu dnes zasahovali na úřadě Libereckého kraje. Zajišťovali dokumentaci, která se týká dopravní obslužnosti. Ta je dlouhé roky palčivým problémem města i kraje a to zejména díky klientelistickým sítím mezi politiky a hlavním dodavatelem, společností BusLine.

Podle ČTK mluvčí krajského úřadu Markéta Žitná řekla: „Mohu potvrdit, že na krajském úřadě jsou dnes policií prověřovány kroky ve věci zajištění dopravní obslužnosti v Libereckém kraji. Veškeré dokumenty, které si policie vyžádala, jsme poskytli. Chod krajského úřadu nebyl a není nijak omezen.“ Nikdo v této souvislosti zatím nebyl zatčen.

Na podezřelé okolnosti kolem zajištění autobusové dopravy a zejména roli společnosti BusLine a její vazby na zdejší politiky, upozorňuje například i náš web dlouhodobě. V minulosti jsme například přišli s analýzou, která dle našeho názoru dokazuje, nakolik byl tehdejší čtyřmiliardový tendr na dopravní obslužnost zmanipulovaný.

Důkladně jsme se také věnovali vztahům mezi jednotlivými politiky a hlavními aktéry BusLine, která jezdí v kraji i na městě za nebývalé vysoké částky. Nevýhodnost smluv později potvrdil například i audit, který si zadalo město. Na celorepublikové úrovni jsme upozorňovali na lobbing společnosti BusLine, která se na vládní úrovni snažila získat více peněz z veřejných prostředků pod rouškou navýšení platů řidičů.

V minulosti se nám za tyto aktivity dostalo mnoho útoků a invektiv, ať od samotných politiků v čele s hejtmanem Martinem Půtou nebo od médií spojených s podnikatelským prostředím kolem společnosti Syner, jehož sportovní byznys BusLine dlouhodobě sponzoruje.

Subscribe
Upozornit na
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
V Dolní Řasnici a v Krásném lese proběhne zítra referendum o tom, zda zde má rakouský investor vybudovat několik obřích větrných elektráren. V sousední
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.