Tržní náměstí čeká razantní proměna, přijďte na debatu!

Málokdo v Liberci ví, že jedno z náměstí v širším centru čeká výrazný zásah a že de facto přestane být náměstím, poté, co ho přetne dopravní koridor. Takový je možný plánovaný osud libereckého Tržního náměstí, které se má stát částí tzv. vnitřního okruhu.

Nové vedení  Liberce roku ihned po svém zvolení přišlo s projektem Nová Pastýřská. Ten ale neznamená jen dopravní napojení ze Sokolské ulice, ale také přetnutí současného Tržního náměstí dopravním koridorem a svedení dopravy kolem muzea do Vítězné a na Husovu ulici.

Liberečtí architekti pod záštitou primátora pořádají k tématu diskusi pro veřejnost, která proběhne již v pondělí 8. dubna od 17. 30 v kině Varšava ve Frýdlantské ulici. Akce má sloužit zejména jako sběr podnětů od obyvatel, kteří v místě bydlí a jejich návrhy by měly být zapracovány jako podklady pro veřejnou soutěž, které by architekti rádi docílili.

Zváni jsou všichni, kterým není osud libereckého horního centra lhostejný!

Subscribe
Upozornit na
54 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.