Pryč s Babišem i Půtou, požadovaly v Liberci transparenty demonstrantů

Necelá tisícovka občanů se sešla na libereckém náměstí, aby zde během vystoupení herců i politiků protestovala proti policií obviněnému premiérovi Andrejovi Babišovi o nově jmenované  ministryni Marii Benešové. Během vystoupení umělců i během celé demonstraci za pravdu, lásku a hodnoty TGM a Václava Havla ale padala i silná slova.

 Lidé se sešli pod transparenty jako „Babiši, lžeš voličům“, „Demisi“, „Kdo nemá dvě promile, chce demisi, ne motýle“, ale i „Pryč s Babišem i souzeným Půtou“, což zejména s nervózními úsměvy kvitovali organizátoři liberecké demonstrace, z nichž mnozí jsou z Půtových Starostů pro Liberecký kraj nebo přidružené TOP 09. Někteří demonstranti pak měli i transparenty s vulgárními nápisy označujícími politiky, se kterými nesouhlasí za chovný dobytek, prasata či hanlivými výrazy pro lidské rozmnožovací orgány.

Demonstrací provázel herec Karel Zima, který v začátku zavzpomínal na bývalého prezidenta Václava Havla, kterého vnímá jako vzor morálky, pravdomluvnosti a slušnosti, ale vzápětí označil všechny ty, kteří se zastávají premiéra Andreje Babiše za buď neuvěřitelně hloupé lidi, vystrašené nebo vyčůrané, kteří počítají s nějakým ziskem do budoucna. Voliče ANO potom přímo označil za toaletní papír premiéra Babiše. Na akci pak vystoupila i řada dalších umělců a herců z Liberce i Prahy.

Jeho slova se později snažil mírnit liberecký knihkupec Martin Fryč, který je přesvědčen, že voliči ANO nejsou toaletní papír, jen jsou nevzdělaní, zpracovaní propagandou chudí, často v exekucích a je potřeba s nimi mluvit. Zároveň zaútočil na náměstka primátora Jiřího Němečka, který se podle Fryče vyplížil z radnice nebo na novináře Mladé fronty Dnes.

Na náměstí vystoupil i bývalý senátor a vládní zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb, který také vyzval k tomu, aby lidé byli bdělí a nedopustili, aby se země nevzdálila od ideálů a hodnot Václava Havla a Tomáše Garrigua Masaryka a že nemožné, aby země měla v čele člověka, který čelí kauze Čapí hnízdo a který si z veřejné správy dělá veřejný byznys. Připomeňme, že Michael Kocáb přišel k značnému jmění během kuponové privatizace, když v 90. letech za sebou nechal v řádech miliard vytunelovaný privatizační fond Trend a kdysi státní podnik Montážní stavby Praha.

Demonstrace v Liberci proběhla v rámci celorepublikové akce, kde se lidé sešli na 306 místech celé země vyjma Prahy, aby vyjádřili svůj nesouhlas s premiérem Babišem. Lidé zároveň podepisovali i výzvu „Za slušného premiéra, za slušnou vládu“, kterou v Liberci podepsal i primátor Jaroslav Zámečník ze Starostů pro Liberecký kraj.

Subscribe
Upozornit na
74 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Po zveřejnění zjištění z aktuální korupční kauzy, které včera přinesl Náš Liberec, jednala republiková výkonná rada ODS a učinila razantní krok. Náměstek Petr Židek
Náš Liberec přináší exkluzivní materiál, který ukazuje, jak majitel zdejší stavební firmy, dle policie, uplácel náměstka primátora Liberce. Podle detektivů Petr Židek z ODS
Kontroverzní liberecký podnikatel, o jehož byznysu spojeném s veřejnými zakázkami Náš Liberec informuje dlouhodobě, bude vyšetřován ve vazbě. Rozhodl o tom včera odpoledne liberecký
AKTUALIZACE: HEJTMAN ZJIŠTĚNÍ NL POTVRDIL Náš Liberec zjistil i třetí větev vyšetřování korupce v Liberci, o které zatím nechce státní zastupitelství mluvit. Jedná se