Sociální experiment Horákova? Vytížená komunikace zase stojí

Minulý týden se znovu uzavřela ulice Dr. Milady Horákové, což zkomplikovalo život podstatné části libereckých obyvatel. Uzavírka Horákové přitom skončila po  extrémních průtazích teprve na sklonku minulého roku. Protahují se i rekonstrukce dalších ulic.

Podle vedení liberecké radnice je uzavírka Dr. Milady Horákové, která začala minulé úterý po Velikonocích,  zaviněna nutností opravy plynovodu, kanalizace a vodovodu. „Uzavírka se týká úseku od křižovatky s ulicí Košická po křižovatku s ulicí U Opatrovny,“ komentovala mluvčí magistrátu Jana Kodymová. Křižovatka s ulicí Košická se také dočká nového povrchu.

Stejná komunikace se stala dopravním průšvihem v Liberci v posledních dvou letech. Neblaze se na něm podepsal bývalý náměstek primátora Tomáš Kysela z ANO. Rekonstrukce několikasetmetrového úseku u Kauflandu měla původně trvat jen půl roku a hotova měla být už na konci loňského roku. Nakonec se ale stavba protáhla o deset měsíců a omezení skončilo až loni na podzim.

I letos se uzavření ulice spojující centrum města s Doubím, Vescem a Rochlicemi dotkne nejen pohybu osobních aut, ale i MHD. „Město tak využije snížené intenzity provozu,“ řekla mluvčí. Uzavírka se také dotkne autobusové dopravy a to linek číslo 2, 13, 16,17,  20, 22, 23, 24, 26, 27, 31, 37, 30 a 99. Dopravní opatření potrvá od úterní čtvrté hodiny ranní do 4. května. Linka 99 vynechá zastávku Babylon a bude jezdit objízdnou trasou ulicemi 1. máje a Jánskou. Těmito ulicemi budou projíždět i linky 16. 22, 27, 30 a 37. Zbylé linky, kterých se rekonstrukce dotkne, využijí objízdné trasy ulicemi Nitranská a Jánská.

Další uzavření ulice Dr. Milady Horákové peprně komentují lidé na sociálních sítích i jinde. „Tak teď už nevím, jestli si z nás radnice dělá srandu, mám-li být slušný nebo se jedná o nějaký sociální experiment, jak to dlouho vydržíme?“, komentoval aktuální situaci na uzavřené komunikaci čtenář našeho webu J.R. (redakce jméno zná).

Není to jediná velice využívaná komunikace, která aktuálně komplikuje provoz ve městě. K průtahům dochází i na Husově ulici. Zde měly práce končit 9. dubna, ale protáhnou se minimálně do 24. dubna. Navazující Klášterní ulice pak bude zavřená až do konce června.

Na městském webu najdou občané přehlednou mapu uzavírek od ředitelství silnic a dálnic, která je pravidelně aktualizovaná a kde lidé mohou sledovat jednotlivé uzavírky i jejich změny. K dispozici je i aplikace na mobilní telefony. „Ráda bych vyzvala liberecké řidiče i ostatní občany, aby se s aplikací seznámili. Budou tak mít informace z první ruky,“ říká mluvčí libereckého magistrátu Jana Kodymová.

Subscribe
Upozornit na
55 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Praktiky a spolupráce firem, která v Liberci nejsou neznámé, zaujaly i úředníky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Jedná se o více jak půl miliardovou
Liberec vozí svůj „zelený“ odpad do 40 kilometrů vzdálené Mimoně. Liberečany to stojí téměř 5 milionů korun ročně. Vedení města před šesti lety nechalo
Jediným zástupcem Libereckého kraje v Evropském parlamentu bude Jan Farský zvolený za hnutí STAN. Farský byl zvolen i poslancem při posledních volbách do českého
Vítězem právě proběhlých voleb do Evropského parlamentu je hnutí ANO. Volilo jej téměř 27 procent těch, kteří dorazili k volebním urnám. Oproti posledním volbám