Změna, ODS a LOL chtějí svolat mimořádné zastupitelstvo. Kvůli družstevníkům

Zastupitelé z několika libereckých stran se shodli, že je v otázce přístupu vedení města k místním bytovým družstvům třeba svolat mimořádné zastupitelstvo. Změna pro Liberec, ODS, LOL – Liberec otevřený Lidem a dva zastupitelé za ANO spojili své síly a sehnali dostatečný počet podpisů (14), aby se mimořádné zastupitelstvo mohlo konat. Dnes také tuto žádost předali na radnici. Ke svolání výjimečného zasedání zastupitelstva bylo ze zákona třeba sehnat 13 podpisů (1/3 z celkem 39 zastupitelů).

Na mimořádném zastupitelstvu, které by se mělo podle návrhu zastupitelů konat 17. června od 17 hodin, se má jako hlavní bod řešit převod bytů, které byly vybudovány s pomocí dotací, na družstevníky, a to podle původně uzavřených podmínek.

Jan Korytář říká: „Primátor Zámečník nejen, že svým postupem vzbudil ve stovkách Liberečanů zbytečné obavy o naplnění  smluv, ale jejich zpochybňováním navíc otevřel Pandořinu skříňku možného vracení dotací právě na výstavbu těchto bytů ve stovkách milionů korun. Zpochybňování uzavřených smluv městu nic dobrého nepřinese“.

Změna se v této záležitosti dokázala domluvit na společném postupu i s ODS, která přístup vedení města v této věci také kritizuje.

Jaromír Baxa z LOL dodává: „Mimořádné zastupitelstvo podporujeme, problém není možné dál odkládat.“

Rozhodnutí o svolání mimořádného zastupitelstva je nyní na primátorovi, který ho ze zákona musí svolat do 21 dnů. Termín 17. 6. byl zvolen s ohledem na termín řádného  zastupitelstva o týden později a poté začínající prázdniny. 

Tisková zpráva Změny pro Liberec

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.