Malíř a jeho model. Červnová přednáška odhalí jméno Eduarda Charlemonta

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci opět uvádí další z dílů vzdělávacího seriálu přednášek pod názvem Památky kolem nás. „Malíř a jeho model. Eduard Charlemont a rodinné portréty Liebiegů“ – tak zní téma, kterým posluchače provede Zuzana Štěpanovičová, kurátorka sbírek z Oblastní galerie v Liberci. Přednáška se koná za prezenční účasti diváků již ve čtvrtek 3. června 2021 od 17 hodin v sálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Začátek června zájemcům zpříjemní Mgr. Zuzana Štěpanovičová, kurátorka sbírek Oblastní galerie v Liberci, která přiblíží, kdo byl Eduard Charlemont nebo jaká spojitost ho váže s rodem Liebiegů. Umělec, žijící téměř celý svůj život mezi Vídní a Paříží, se v portrétování pohyboval mezi hladkou, minuciózní staromistrovskou malbou a uvolněným štětcovým rukopisem, přičemž vytvořil specifický typ reprezentativního ženského a především dětského portrétu. Pro rodinu Liebiegů vytvořil několik desítek obrazů. Přednáška začíná ve čtvrtek 3. června 2021 od 17 hodin v sálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Přednášet se bude opět prezenčně, ale pořad bude vysílán i v online podobě, a to prostřednictvím facebookového profilu nebo YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Více informací najdete na webových stránkách NPÚ, ÚOP v Liberci nebo Krajské vědecké knihovně.

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci spolupracuje od roku 2009 s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci na přednáškovém cyklu Památky kolem nás. V jeho rámci bylo připraveno více než šest desítek přednášek věnovaných architektuře, movitým památkám a rozličným dalším hmotným pramenům historie regionu.

Tisková zpráva Národního památkového úřadu v Liberci

Subscribe
Upozornit na
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.
Zachovat kulturní dědictví, pečovat o památky ve vlastnictví Biskupství litoměřického a jeho farností a také prezentovat jejich obnovy veřejnosti. To jsou hlavní cíle memoranda, které
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody bude i v letošním roce pokračovat v ambiciózním projektu výsadeb druhově a věkově rozmanitých lesů na Liberecku. Projekt