Malíř a jeho model. Červnová přednáška odhalí jméno Eduarda Charlemonta

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci opět uvádí další z dílů vzdělávacího seriálu přednášek pod názvem Památky kolem nás. „Malíř a jeho model. Eduard Charlemont a rodinné portréty Liebiegů“ – tak zní téma, kterým posluchače provede Zuzana Štěpanovičová, kurátorka sbírek z Oblastní galerie v Liberci. Přednáška se koná za prezenční účasti diváků již ve čtvrtek 3. června 2021 od 17 hodin v sálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Začátek června zájemcům zpříjemní Mgr. Zuzana Štěpanovičová, kurátorka sbírek Oblastní galerie v Liberci, která přiblíží, kdo byl Eduard Charlemont nebo jaká spojitost ho váže s rodem Liebiegů. Umělec, žijící téměř celý svůj život mezi Vídní a Paříží, se v portrétování pohyboval mezi hladkou, minuciózní staromistrovskou malbou a uvolněným štětcovým rukopisem, přičemž vytvořil specifický typ reprezentativního ženského a především dětského portrétu. Pro rodinu Liebiegů vytvořil několik desítek obrazů. Přednáška začíná ve čtvrtek 3. června 2021 od 17 hodin v sálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Přednášet se bude opět prezenčně, ale pořad bude vysílán i v online podobě, a to prostřednictvím facebookového profilu nebo YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Více informací najdete na webových stránkách NPÚ, ÚOP v Liberci nebo Krajské vědecké knihovně.

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci spolupracuje od roku 2009 s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci na přednáškovém cyklu Památky kolem nás. V jeho rámci bylo připraveno více než šest desítek přednášek věnovaných architektuře, movitým památkám a rozličným dalším hmotným pramenům historie regionu.

Tisková zpráva Národního památkového úřadu v Liberci

Subscribe
Upozornit na
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
V Liberci je to ho ke zlepšení více než dost a snad ještě více věcí chybí vůbec. Dnes máte možnost přijít na veřejné setkání
Více než sedmdesát hostů dorazilo pokřtít na vernisáž výstavy nový benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024. Ten vzešel ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou pořádá
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.