nášLiberec

Search

Poslední šance přihlásit se do fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky

Už jen týden zbývá do uzávěrky fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky, která končí v pátek 4. června. Každý může zaslat až 4 snímky Jizerských hor. Pro přihlášení je nutné fotografie poslat emailem (info@nadaceivanadejmala.cz) a zároveň vyvolané poštou (Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3). Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody, která fotosoutěž pořádá již po jedenácté, má pro autory nejlepších snímků připravené ceny od společnosti Canon a z 13 fotografií, které vybírá odborná porota, sestaví benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2022. Výtěžek z jeho prodeje věnuje nadace na projekty pomáhající Jizerským horám. Podrobnější informace včetně kompletních pravidel naleznete na internetových stránkách nadace www.nadaceivanadejmala.cz.

„Od počátku dubna, kdy jsme fotosoutěž vyhlásili, se nám scházejí opravdu pěkné fotky a jejich hlavní nápor čekám opět v příštím týdnu. Ze snímků je patrné, že Jizerky jsou prostě fotogenické a mají stále co nabídnout,“ říká Ondřej Petrovský, ředitel pořádající nadace. Všechny došlé snímky bude krom odborné poroty hodnotit také široká veřejnost. Na internetových stránkách Libereckého deníku, kde bude probíhat po celé léto hlasování. Fotografie, která získá nejvíce hlasů, doplní výstavu fotek, která bude mít vernisáž koncem září a kde nadace krom jiného představí i kalendář Zaostřeno na Jizerky 2022. Každému účastníkovi soutěže pak věnuje jeden výtisk zdarma jako poděkování. Autorům snímků z kalendáře předá hodnotné ceny od společnosti Canon.

Snímky je potřebné zaslat jak elektronicky, tak i vyvolané s velikostí delší strany minimálně 28 cm. Pro otištění v kalendáři musí být snímky orientované na šířku. „V průběhu předchozích deseti ročníků jsme vydali třináct a půl tisíce kalendářů a i když jsme loni náklad navýšili, všech 1 800 kusů jsme rozprodali prakticky do posledního. Věřím, že i letos dělají doma či v práci lidem radost, ale hlavně jsem rád, že získané peníze pomáhají Jizerským horám,“ vysvětluje Petrovský. Výtěžek z jejich prodeje pomůže v letošním roce s projektem obnovy evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, který realizuje Jizersko-ještědský horský spolek a jehož cílem je záchrana cenných rašelinišť v samém srdci tohoto pohoří a zároveň zlepšení druhové skladby místních lesů. V minulosti peníze pomohly například s obnovou návštěvnické infrastruktury, zprůchodnění části toku řeky Smědé nebo s výsadbou tisíců stromů do Jizerských hor.

Nadace vyhlašuje fotografickou soutěž Zaostřeno na Jizerky již od roku 2011 a každým rokem dorazí kolem dvou set snímků od přibližně 50 autorů. Krom fotografů z České republiky se pravidelně hlásí i ti z polské strany Jizerských hor. „Každým rokem se těším na nové fotografie, které do soutěže přicházejí. Jejich autoři mě i po těch letech dokáží překvapit pohledem na zcela nová místa nebo pořídit nějaký netradiční snímek i notoricky známé lokality. Ukazuje mi to, že toto malé, ale krásné pohoří nabízí opravdu nekonečnou přírodní podívanou. S o to větší péčí bychom ji měli chránit. Věřím, že i naše fotosoutěž k tomu nějakou měrou napomáhá“ uzavírá Petrovský.

Tisková zpráva Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.
Zachovat kulturní dědictví, pečovat o památky ve vlastnictví Biskupství litoměřického a jeho farností a také prezentovat jejich obnovy veřejnosti. To jsou hlavní cíle memoranda, které
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody bude i v letošním roce pokračovat v ambiciózním projektu výsadeb druhově a věkově rozmanitých lesů na Liberecku. Projekt