Místo adventu opět nevkusná „Matějská“

Už před dvěma lety jsem snažila upozornit současné vedení města na nevkusnost a hlavně nevhodnost tehdejší novinky libereckého adventu – obřího lesklého ruského kola, které svojí výškou 25 m převyšuje i domy na náměstí.

Tato atrakce, která by se jistě hodila na každoroční pouťovou zábavu, kdy se kolotočáři sjedou na louku u ruprechtické kapličky, nepříjemně překvapila stovky Liberečanů už před dvěma lety.

Doufala jsem, že nyní, když je náměstí smutně poloprázdné, projeví vedení města trochu soudnosti a ušetří nás tohoto předimenzovaného kýče. Vedle několika maličkých stánků působí tato pouťová atrakce totiž ještě nevkusněji a obludněji než před dvěma lety, kdy bylo náměstí plné stánků a lidí.

Pan primátor a pan Červinka, který má organizaci trhů na starosti, tvrdí, že se inspirovali v jiných velkých evropských městech, ale podle mne, a spousty Liberečanů, je to spíše degradace a úpadek staročeských vánočních trhů a celého smyslu adventu.

Co především nepříjemně překvapilo mne osobně a věřím, že i stovky Liberečanů, je novinka – obří ruské kolo, které svojí výškou 25 m převyšuje i domy na náměstí. Je to škoda, nechápu, že pan Červinka a současné vedení města takovou nevhodnou a nevkusnou pouťovou atrakci na libereckém náměstí dovolili.

Místo sváteční předvánoční atmosféry tu máme tak trochu Matějskou pouť. Domnívám se, že tato atrakce je na poměrně malém libereckém náměstí nevkusná, k vánoční atmosféře se rozhodně nehodí, a degraduje tak nejkrásnější svátek celého roku.

Zuzana Tachovská, občanka Liberce

Subscribe
Upozornit na
38 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Je rozhodnuto. Liberec bude stavět nejdražší bazén v historii země a možná celé střední Evropy. Kdo si tedy myslel, že současná koalice, ve které
Nepoměr mezi investicemi do veřejného prostoru ve Vratislavicích a v jiných částech Liberce bije do očí. Co je příčinou a jak pomoci i dalším čtvrtím
Poslanci po dlouhých měsících schválili zpřísnění lex Babiš. Principiálně je to dobře – kumulace mediální moci v rukou politiků není správná a je třeba
V Liberci a v Libereckém kraji staví ty nejlukrativnější veřejné zakázky de facto stále stejná skupina stavebních firem. Kdo si myslí, že mezi sebou