Místo adventu opět nevkusná „Matějská“

Už před dvěma lety jsem snažila upozornit současné vedení města na nevkusnost a hlavně nevhodnost tehdejší novinky libereckého adventu – obřího lesklého ruského kola, které svojí výškou 25 m převyšuje i domy na náměstí.

Tato atrakce, která by se jistě hodila na každoroční pouťovou zábavu, kdy se kolotočáři sjedou na louku u ruprechtické kapličky, nepříjemně překvapila stovky Liberečanů už před dvěma lety.

Doufala jsem, že nyní, když je náměstí smutně poloprázdné, projeví vedení města trochu soudnosti a ušetří nás tohoto předimenzovaného kýče. Vedle několika maličkých stánků působí tato pouťová atrakce totiž ještě nevkusněji a obludněji než před dvěma lety, kdy bylo náměstí plné stánků a lidí.

Pan primátor a pan Červinka, který má organizaci trhů na starosti, tvrdí, že se inspirovali v jiných velkých evropských městech, ale podle mne, a spousty Liberečanů, je to spíše degradace a úpadek staročeských vánočních trhů a celého smyslu adventu.

Co především nepříjemně překvapilo mne osobně a věřím, že i stovky Liberečanů, je novinka – obří ruské kolo, které svojí výškou 25 m převyšuje i domy na náměstí. Je to škoda, nechápu, že pan Červinka a současné vedení města takovou nevhodnou a nevkusnou pouťovou atrakci na libereckém náměstí dovolili.

Místo sváteční předvánoční atmosféry tu máme tak trochu Matějskou pouť. Domnívám se, že tato atrakce je na poměrně malém libereckém náměstí nevkusná, k vánoční atmosféře se rozhodně nehodí, a degraduje tak nejkrásnější svátek celého roku.

Zuzana Tachovská, občanka Liberce

Subscribe
Upozornit na
38 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radnice selhává v řadě zcela zásadních oblastí, které se týkají péče o město. Každý, kdo má oči, tak to musí vidět. Proto vedle již
Náš Liberec v týdnu informoval, že kdysi oblíbená restaurace v areálu LVT na dnešní Masarykově třídě půjde k zemi. Její osud, stejně tak jako
Pod Ještědem žijeme už od devadesátých let jako v pohádce. Ne, ne že bychom se tu měli tak krásně a spokojeně. Nebo, že by
Je to už trochu upachtěné téma. Ale spor o sběrný dvůr byl první výrazný rozpor mezi stranami (tehdy) nové koalice. Jenže to psal rok
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.