Předvánoční zastupitelstvo: v hlavní roli rozpočet

Poslední letošní zasedání zastupitelů statutárního města Liberce bude mít na programu bodů více, ale dominovat mu bude hlavně jeden. A to navrhovaný rozpočet na nadcházející rok 2022.

Body č. 9 a 10 – návrh rozpočtu pro rok 2022

Na první pohled to vypadá, že na tom Liberec není tak špatně, jak se mohlo, zejména kvůli epidemii koronaviru, ještě před pár měsíci zdát. Ekonomický náměstek Zbyněk Karban například navrhuje, aby na příští rok bylo převedeno více než 300 milionů korun, které Liberec nezvládl utratit. Opozice ale již dnes anoncuje některé své otázky.

Bude ji například zajímat, proč výše zmíněných 300 milionů nebo jejich část není převedeno do rezervy nebo k umoření městského dluhu.

Debatovat se bude také ohledně arény, která je pořád pro město obrovskou zátěží. Zatím bylo zvykem, že město každý rok zaslalo do své společnosti Sportovní areál Liberec (SAL) zhruba 40 milionů, které se mu ovšem vracely zpět na splátku dluhopisu. Nyní to vypadá, že peníze v SAL zůstanou.

Ačkoliv existují výše zmíněné přebytky z minulých let, tak klesají výdaje na zeleň a veřejný prostor a ani koruna není určena pro záchranu plaveckého bazénu, který nutně potřebuje opravy. Podobně se nenašly prostředky například ani na slibovanou úpravu okolí přehrady, veseckého Tajchu nebo liberecké náplavky.

Zkrátka a dobře kolem navrhovaného rozpočtu se dá očekávat poměrně dlouhá a vypjatá debata. Více zde a zde

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.
Investigativní zjištění našeho webu zajímají republiková média již týden. Poslechněte si jeden z nejsledovanějších českých podcastů, 5:59 Lenky Kabrhelové na Seznam Zprávách, který se