Tramvaj do Rochlice se bude projednávat příště. Bod byl stažen z programu

Očekávaný nejtřeskutější bod na programu včerejšího zasedání Zastupitelstva města Liberce – tedy budoucnost tramvajové trati na největší městské sídliště v Rochlici, byl nakonec stažen na začátku samotného jednání. Podle zákulisních informací nechce vedení města choulostivé téma příliš probírat před volbami a zároveň existuje dohoda mezi kluby, že bude prozkoumáno více variant.

„Stahuji materiál k rozhodnutí o tramvaji do Rochlice, je to materiál, na který jste se všichni, stejně jako já, jistě těšili, nicméně chápu, že politické rozhodnutí o této věci je velmi těžké a vážné, a byl jsem tedy požádán, aby to neprocházelo na nějakou těsnou většinu, abych bod stáhnul s tím, že do příště se bude hledat nějaká širší, konsenzuální podpora pro tento materiál,“ uvedl náměstek pro infrastrukturu Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj).

Zásadní bod se tedy neprojednával. Jak informoval Náš Liberec, tramvaj do Rochlice představuje další nepříjemný moment zejména pro Starosty pro Liberecký kraj, kteří jsou se svými téměř 33 procenty suverénem libereckého zastupitelstva a kteří před čtyřmi lety voličům slibovali urychlení vybudování tramvajové trati na sídliště v Rochlicích. Garantem tohoto slibu byl současný primátor Jaroslav Zámečník.

Za minulé vlády, v roce 2018, došlo ke konsenzu mezi všemi stranami, že tramvaj do Rochlice půjde spodní variantou, tedy přes ulici Dr. Milady Horákové na sídliště Dobiášova. Po téměř čtyřech letech, na konci svého volebního období, ale současná koalice Starostů, ANO a ODS přišla s materiálem, který si nechala zpracovat a který tvrdí, že je projekt moc nákladný a počítá například s řadou výkupů a demolic. Ráda by tedy zvážila ještě jednou tzv. horní variantu přes Broumovskou, která ale byla již v minulých letech zavržena jako málo efektivní. 

Proti tomu ale vystupuje opozice ze Změny pro Liberec a Liberce otevřeného lidem a tvrdí, že se vedení města přípravě tramvajové trati věnovalo málo a neprofesionálně a současná studie, která počítá s masivní demolicí domů v Rochlici, ji má sloužit zejména jako alibi před veřejností, proč již jednou odsouhlasená spodní varianta nemůže být realizována.

 

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.