První liberecká předvolební dvojdebata

V pondělí 19.9. v 18.30 se v kině Varšava uskuteční historicky první liberecká “dvojdebata” – akce, díky níž budou mít diváci možnost potkat jak svého budoucího senátora či senátorku, tak i primátora či primátorku. 

Letošní komunální volby v Libereckém kraji doprovázejí také volby senátní, které ale neprávem stojí trochu na okraji zájmu. V roce 2016 byla volební účast v druhém kole pouhých 18%. Přestože je Liberec páté nejlidnatější město v České republice, dosud nemělo svou předvolební debatu s kandidáty do Senátu. Toho si všimli organizátoři akce Daniel Nevařil, Zuzana Pechová a Milan Starec: 

“Zamýšleli jsme se nad důvody, proč je funkce senátora – tak důležitá i vážená funkce – pro nás občany tak málo atraktivní, že nám nestojí zato k volbám přijít v důstojném počtu. Věřím, že jedním z klíčových problémů je, že kandidáty neznáme, tudíž se s nimi těžko identifikujeme a proto je pak motivace jít volit minimální,” říká Starec.

Debata má za cíl tuto situaci pomoci změnit. Kandidáti do Senátu Parlamentu ČR budou debatovat od 18.30 do 19.30. Po nich se představí kandidáti na primátora města Liberec. 

“V návaznosti na nápad vytvořit tradici debat senátorských kandidátů jsme si řekli, že ideální by bylo spojení obou debat do jednoho podvečera –  návštěvníci tak budou mít šanci potkat kandidáty do obou typů voleb, což dělá naši debatou opravdu první tohoto typu a doufáme, že tak přilákáme dostatek politicky angažovaných spoluobčanů,” říká Pechová. 

Přestože debata kandidátů do primátorského křesla již proběhla, organizátoři to nevidí jako handicap: 

“Debatu v knihovně jsme viděli, přišla nám velice orientovaná na problémy dnešních dní, týdnů a měsíců. V naší debatě ve Varšavě budeme chtít od kandidátů slyšet jejich vize na dlouhodobé směřování města, jakým ho chceme mít za 20 – 30 let a jakými kroky toho můžeme dosáhnout,” říká Nevařil.  

Odkaz na událost na Facebooku kina Varšava:
https://fb.me/e/2ZlaIiiR6

Tisková zpráva organizátorů

Subscribe
Upozornit na
30 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.