Opilý a zdrogovaný řidič, který na Františkově usmrtil ženu, jel z párty na Ještědu

Tragická dopravní nehoda, při které na dopravně vytížené Švermově ulici před čtrnácti dny zemřela chodkyně, měla svůj počátek v lyžařském areálu na Ještědu, kde hrál jako DJ. Právě odtud se řidič pod vlivem alkoholu a drog vydal automobilem do Liberce, kde usmrtil ženu a od nehody ujel.

Smrtelná dopravní nehoda se stala v pátek 3. března odpoledne v ulici Švermova. Podle vyjádření policie řidič vozidla VW Transporter jel ulicí Švermova ve směru na Ostašov, kdy pravděpodobně nezvládl řízení a po projetí zatáčky se střetl pravým bokem svého vozidla s chodkyní, která se zřejmě pohybovala při pravém kraji komunikace. Ta byla v důsledku střetu následně přiražena na jiné vozidlo Peugeot Boxer, které v tu dobu stálo zaparkované na chodníku při pravé straně vozovky u jednoho z domů. Krátce po převozu do nemocnice bohužel zemřela.

Řidič navíc z místa nehody ujel, aniž by učinil opatření, která mu ukládá zákon. Zraněné ženě neposkytl první pomoc. Liberecká policie jej ale velice rychle vypátrala. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní s naměřenou hodnotou přes 1,5 promile. Policisté provedli u řidiče také orientační test na drogy, jehož výsledek byl rovněž pozitivní. Řidič tak následně skončil v policejní cele.

Náš Liberec zjistil, že onen opilý a zdrogovaný řidič den předtím hrál jako DJ v lyžařském areálu na Ještědu, ve zdejším párty stanu. Odtud se pod vlivem drog a alkoholu vydal na svou tragickou cestu, na jejímž konci byla smrt Liberečanky. Redakci to potvrdil zaměstnanec firmy TMR (redakce jeho jméno zná, ale na jeho vlastní žádost je neuvádí), která má areál od města v pronájmu.

Společnost TMR si je vědoma možného negativního dopadu této skutečnosti a zakázala svým zaměstnancům, aby o věci hovořili. „Panuje na to infomační embargo,“ potvrdil naší redakci další ze zaměstnanců TMR na Ještědu.

Náš Liberec se obrátil i na vedení lyžařského areálu, které potvrdilo, že viník nehody pro TMR pracoval, nikoliv prý ovšem jako její kmenový zaměstnanec.

„Nešťastný incident a jeho následky nemají souvislost s prací pro naši společnost, nejednalo se o našeho zaměstnance. Pro další dotazy se obracejte na kriminální Policii, které jsme poskytli potřebnou součinnost pro jejich vyšetřování,“ uvedl Jakub Hanuš, ředitel ještědského libereckého areálu.

Policie vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nechtěla detaily případu komentovat.

foto: kudyznudy.cz

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.