Jindřich Gubiš: rušení pošt je velký krok zpět

V posledních dnech jsem absolvoval spoustu vášnivých diskusí o budoucnosti libereckých pošt. Mluvil jsem s politiky, se zástupci libereckých čtvrtí, přáteli a často jsem narážel na velké nepochopení, co vlastně pošta je a pro koho tu je.

„Balíky jdou posílat zásilkovnou“

Pošta neposílá jen balíčky, Pošta prostřednictvím platformy Czech POINT zprostředkovává povinné úkony občanů vůči státu. Když stát po občanech něco chce, musí jim k tomu vytvořit podmínky a musí brát ohledy na jejich schopnosti a možnosti, které (světe div se) máme každý jiné. Posílat datovkou je možnost, ne povinnost.

„Pošta si na sebe nevydělá“

Ano, i pošta, stejně jako všechny ostatní veřejné služby, je dotovaná z veřejných peněz. Kdyby si na sebe vydělala, znamenalo by to, že veřejnou službu dobře neplní.

„Zachovat poštu v nákupácích oproti těm menším na sídlištích“

Ti co jezdí o víkendech po nákupácích, mohou jet na jakoukoliv jinou pobočku. Pobočky pošty mají být tam, kde bydlí lidé, čili na sídlištích.

Netvrdím, že pošta provozuje spoustu činností, které jsou nad rámec veřejné služby. Netvrdím, že by se procesy uvnitř toho molochu neměly optimalizovat.

Rušení poboček ale není symbolický krok do digitalizovaného 21. století, ale velký diskriminační krok zpět.

Jindřich Gubiš, předseda osadního výboru Jeřáb, člen výboru pro kulturu a cestovní ruch, někdejší zastupitel města

Subscribe
Upozornit na
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pamatujete se, jak skoro přesně před rokem primátor a jeho náměstek varovali před návratem devadesátek a jejich praktik? Byla to legrace, že? Byla, protože
Vypadá to, že u libereckého soudu se pomalu, ale jistě uzavírá jedna éra zdejší politiky. Ovšem zdání klame. Labutí píseň za libereckou ČSSSD neznamená
Po 11 letech hejtmana Martina Půty ve funkci je nutné konstatovat jediné. Liberecký kraj zaostává za zbytkem země, protože jeho vedení setrvala nezvládá sledovat
První májový týden přinesl pěkné počasí i pár témat, která jsou pro město pod Ještědem typická. Jedním z nich je tradiční chaos, který má
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.