Lanovka na Ještěd – jak dál?

Zajímá vás budoucnost lanovky na Ještěd? Přijďte v úterý 13. 2. 2024 v 17:00 do kina Varšava, představíme vám studii proveditelnosti na obnovu provozu lanové dráhy a dozvíte se, jaké varianty lanovky zvažujeme. Těšíme se na vaše postřehy a připomínky, které nám pomůžou v rozhodování. Přijďte diskutovat.

Studii představí její zpracovatelé SIAL architekti a inženýři a zástupci města. Hostem bude Anna Marešová, designérka lanovky na Petřín. Po představení bude následovat diskuze a do 14 dnů přijímání připomínek ke studii.

Současné vedení města před několika měsíci představilo plány na obnovení lanovky, které se ale u podstatné části odborné i laické veřejnosti nesetkaly s kladným přijetím.

V Liberci vznikla petice, která se týká budoucnosti lanovky na Ještěd. Původní lanovka jezdila na ikonickou horu od roku 1933 a tvůrci petice se bojí, že ji politické vedení vymění za odlišný typ lanové dráhy, než byla ta původní kyvadlová.

Lanovka na Ještěd jezdila do října roku 2021. V poslední říjnový den došlo k tragické havárii – přetržení tažného lana a pádu jedné ze dvou kabin lanovky. Provoz je nyní přerušen na neurčito. Letos pak vedení města zveřejnilo záměr na získání lanovky od Český drah a její odstranění a náhradu oběžným systémem lanové dráhy, s prodloužením ke konečné stanici tramvaje č. 3.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
V zatáčce u libereckého lomu, na ulici Kunratická, byl instalován pomník připomínající nacistickou bestialitu v našem městě v letech 1938-1945. V místě byl pracovní
Fakulta umění a architektury Technické univerzity Liberec, město Liberec i Liberecký kraj si zítra připomenou sto let od narození významného českého architekta, jehož život
Společnosti Metrostav a Metrostav Infrastructure přiznaly, že uplatili hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu částkou 530 000 Kč v kauze kolem kostela sv. Máří Magdalény.
Zřizovatelé škol (nejen) v našem regionu, tedy kraj a obce, mají obrovský problém. Od vlády jim chybí miliony na pro školy, zejména na výplaty