Měla to být ukázková a kvalitní rekonstrukce ulice v novém stylu. Město ale není schopné opravit 300 metrů dlouhou Ondříčkovu ulici ani po více jak třech letech. Ulice je stále v havarijním stavu.
V roce 2020 prezentoval tehdejší hlavní městský architekt a dnes náměstek primátora pro architekturu, veřejný prostor a dopravní stavby Jiří Janďourek ze STAN/Starostů pro Liberecký kraj záměr města na rekonstrukci Ondříčkovy ulice, kde první práce začaly opravou opěrné zdi na jaře 2021.
Rok 2024 pomalu, ale jistě končí a předaná Ondříčkova ulice vypadá jako špatný vtip. Vyboulená dlažba, propadlý asfalt, stejně jako kanalizace – na zhruba 300 metrech jedné uličky je těch vad nepočítaně.
Na zoufalý stav této městské komunikace a investice upozornilo naší redakci hned několik čtenářů nezávisle na sobě. Na městě se, dle vyjádření, už půl roku řeší reklamace s dodavatelskou firmou.
Tak nějak si dnešní vedení města představuje „novou a moderní rekonstrukci komunikace“
„Stavba je převzatá, ale nikoliv zkolaudovaná. Aktuálně je tam havarijní stav, který příslušný odbor Statutárního města Liberec řeší s dodavatelem této stavby a také společností SčVK,“ uvedl pro Náš Liberec mluvčí magistrátu Tomáš Tesař.
Stavba probíhala ve spolupráci s dalšími investory. Realizovala se tam například i nová kanalizace a vodovod, nicméně to celé trvá již více jak tři roky.
Vedení města již loni v létě tvrdilo, že stavba je před finále. „Jedná se o takzvané sdružené opravy. Snažíme se se síťaři koordinovat všechny stavební práce tak, abychom po nich jako město přišli, udělali finální povrch a už se do toho dlouhou dobu vůbec nesahalo,“ uvedl v srpnu 2023 náměstek Jiří Janďourek.
Rekonstrukce trvá tři a půl roku. A má zajímavé výsledky
Dosud nedotažená rekonstrukce Ondříčkovy ulice byla také značně nákladná. Celková cena stavby se pohybuje v řádech milionů korun. Jen za městem Liberec jde 15 milionů. A hotovo stále není.