20. Únor, 2024

Provoz nové nájemní agentury, která majitelům bytů nabídne bezpečný pronájem nemovitosti a zájemcům o bydlení zase férové podmínky na trhu, spouští od poloviny února město Liberec. Služba přináší vlastníkům bytů například garantovaný příjem i v okamžiku, kdy se byt neobsadí nájemníkem….

19. Únor, 2024

Neuběhlo ani půl roku a Liberecký kraj oznamuje, že chce dát již ne 40, ale 46 milionů na revitalizaci parku u Severočeského muzea, který je kvůli „péči“ vedení kraje i muzea v dezolátním stavu. Původní projekt přitom počítal s částkou kolem 26 milionů….

19. Únor, 2024

Liberecké kino Varšava se ve středu 21. února stane další zastávkou přehlídky finálových filmů Ceny diváků LUX Evropského parlamentu. Přehlídka přináší promítání soutěžních filmů zdarma a možnost vyhrát cestu na předávání cen do Bruselu….

16. Únor, 2024

Po letech to vypadá, že by se sliby vedení města ohledně Tajchu mohly stát skutečností. Alespoň částečně. Vše totiž závisí na Povodí Labe, na které město převedlo před čtyřmi lety strategické pozemky u oblíbeného přírodního koupaliště….

15. Únor, 2024

Ve středu 14.2.2024 byl strážník Městské policie Liberec prap. Josef Konývka oceněn za mimořádný zásah, při kterém byly zachráněny lidské životy. Medaili Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje převzali také liberečtí hasiči nstržm. Miroslav Herčík a pprap. Tomáš Rybalo. …

14. Únor, 2024

Na včerejším setkání v kině Varšava, které bylo věnováno budoucnosti lanové dráhy na Ještěd, bylo plno. Vedení města představilo šest možných variant, jak může v budoucnu lanovka vypadat. Primátorovi byla navíc předána petice žádající zachování tradičního rázu lanovky. …

13. Únor, 2024

Zatímco liberecká radnice vychází ve všem vstříc automobilové dopravě a například historické centrum Liberce vypadá jako (často černé) parkoviště, v sousedním Jablonci nad Nisou řekli neukázněným řidičům „A dost!“. Rozdílný je i přístup obou měst k alternativní dopravě, například sdíleným kolům. …

12. Únor, 2024

Zajímá vás budoucnost lanovky na Ještěd? Přijďte v úterý 13. 2. 2024 v 17:00 do kina Varšava, představíme vám studii proveditelnosti na obnovu provozu lanové dráhy a dozvíte se, jaké varianty lanovky zvažujeme. Těšíme se na vaše postřehy a připomínky, které nám pomůžou v rozhodování. Přijďte diskutovat….

12. Únor, 2024

Letošní, za posledních 20 let již několikátý, zrušený ročník běžkařského závodu Jizerská 50, vyvolává otázku a spor mezi milovníky přírody a hor na jedné straně a na lyžaři a zejména podnikateli na straně druhé. A Liberecký kraj už slíbil desítky milionů na umělý sníh v Bedřichově….

9. Únor, 2024

Renesanční umělec, hudebník, textař, typograf, grafik a malíř František Štorm bude vystavovat v Severočeském muzeu. Vernisáž výstavy proběhne v předsálí Severočeského muzea ve středu 14. února od 17 hodin. František Štorm (1966) František Štorm je uznáván jako přední světový typograf, jehož výtvarně laděná písma jsou nerozlučně spojena s tzv. Střešovickou písmolijnou (Storm Type Foundry)…
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.