Další žaloba kvůli mistrovství, tentokrát ji podává liberecká univerzita

Do zástupů těch, kteří, narozdíl od některých libereckých podnikatelů, měli tratit na mistrovství světa v lyžování, které letos proběhlo v našem městě, se staví i zdejší Technická univerzita Liberec. Ta podává na organizační výbor mistrovství žalobu kvůli neplacení finančních závazků ve výši několika milionů korun. Ostuda vzniklá ze sportovní monstrakce se tedy dále prohlubuje.

Kateřina Neumannová a její organizační výbor totiž doposud dluží liberecké univerzitě za pronájem vysokoškolských kolejí, univerzitního hotelu a harcovské menzy. Podle zástupců vysoké školy nezaplatili pořadatelé šampionátu univerzitě téměř devět milionů korun, jak bylo dohodnuto. Splatnost některých faktur přitom vypršela již v březnu letošního roku. Ty ostatní měli organizátoři mistrovství uhradit do konce dubna.

Jedná se již o druhou žalobu, která byla na organizační výbor podána v posledních týdnech. Jako první byla soudu doručena žaloba od soukromého podnikatele, kterému organizační výbor nezaplatil částku zhruba šedesát tisíc korun. Organizační výbor i jeho prezidentka Neumannová se brání v obou případech stejně – dle vlastního vyjádření čekají na konečnou splátku mezinárodní lyžařské federace.

Samotná univerzita ale čelí obvinění, že špatně a možná účelově špatně nakládala se státními dotacemi, a to právě při rekonstrukci harcovských kolejích, na kterých měl, dle zprávy NKÚ neoprávněně vydělat místní podnikatelský sektor s dlouhými prsty do politických kruhů, jako je firma Syner či Investing CZ.

Organizační výbor, jehož rozpočet byl zhruba půl miliardy a byl dotován stovkami milionů ze strany státu i tučnými částkami od Libereckého kraje, nadále dluží i dalším podnikům v Liberci. Příkladem je i místní dopravní podnik, kterému má Neumannové výbor zaplatit okolo 21 milionů korun. Ani on své peníze zatím nedostal, ač lhůta splatnosti vyprší v nejbližších dnech, v druhé polovině června.

Jaroslav Tauchman

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hojně využívaná pošta v obchodním domě Globus se zavírá. Nepomohly ani snahy libereckých politiků opětovně přesvědčit Vratislavice nad Nisou, aby jejich zastupitelé ustoupili zájmům
Poslední lednový den se v Naivním divadle mohou diváci těšit na speciální večer, který je věnován kulatému výročí založení Studia Ypsilon v Liberci. V
Náš Liberec již dlouhou dobu upozorňuje na skutečnost, jakým způsobem vedení Libereckého kraje využívá veřejných prostředků pro svou prezentaci. Minulý týden to potvrdila Rada
Pořad Nedej se! zaujala situace kolem sjezdovek na Ještědu. Společnost Tatry mountains resort slovenského miliardáře a oligarchy Igora Rattaje původně slíbila, že po vykácení
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.