nášLiberec

Search

Trafikanti ČSSD II aneb Změny v odměnách v nemocnici

Na dnešním jednání zastupitelstva města Liberce prezentoval nový ředitel krajské nemocnice Jiří Veselka (Unie pro sport a zdraví – USZ) informace o jejím aktuálním stavu a svých plánech. V následné diskusi dostal od zastupitele Jana Korytáře (Změna pro Liberec – ZpL) otázky k odměnám členů představenstva, dozorčí rady, ředitele nemocnice a jeho ekonomického náměstka. Zastupitelé a přítomní občané se dočkali velmi zajímavých odpovědí.

Ředitel Veselka odpověděl obratem a sdělil tyto informace:

  • Člen představenstva 10.000 Kč měsíčně, předseda představenstva 15.000 Kč měsíčně.
  • Člen dozorčí rady 30.000 Kč měsíčně.
  • Ekonomický náměstek (Jiří Kittner, ODS) 120.000 Kč měsíčně.
  • Ředitel (Jiří Veselka, USZ) 150.000 Kč měsíčně, s tím, že se jedná o stejný plat, jaký měl již předchozí ředitel.

Ředitel Veselka ale ve své odpovědi zapomněl na jednu důležitou součást otázky zastupitele Korytáře. A to byla otázka, zda se v letošním roce měnily odměny členů představenstva či dozorčí rady. Po opakování otázky sdělil, že došlo ke snížení odměn členů představenstva, ale ne už tak ochotně dodal, že byly zvýšeny odměny členů dozorčí rady. Po další otázce připustil, že se jednalo o zvýšení z 10.000 Kč na 30.000 Kč a po další otázce zastupitele Korytáře potvrdil, že k tomuto zvýšení došlo v době, kdy byl jmenován ředitelem nemocnice.

Přitom podle vyjádření vládních představitelů v reakci na lékařské a zdravotnické odbory vůbec není jisté, zda dojde k slibovanému navýšení platů lékařů i zdravotnického personálu, k čemuž se česká vláda na jaře zavázala. Důvodem má být, že chybí peníze právě v konkrétních nemocnicích. ČSSD na celorepublikové úrovni odbory lékařů a zdravotníků podporuje.

„Je to další součást dohody mezi místní ČSSD a ODS, kteří odstavily s pomocí zejména Liberce občanům Změnu pro Liberec z vedení města. Na jedné straně si pomohl pan Kittner z ODS, který získal dobře placené zaměstnání , ODS získala KNL zpět pod svou kontrolu a na straně druhé si vydělali místní „politici“ ČSSD, kteří obsadili nejvíce míst v dozorčí radě. Kteří odborníci na zdravotnictví a řízení velkých společností to jsou? Jsou to např. liberečtí zastupitelé za ČSSD Milan Šír, František Hruša. Je to součást politické dohody mezi ODS, ČSSD a Liberec občanům, místní obdobě tzv. opoziční smlouvy,“ sdělil k věci zastupitel Jan Korytář.

Zastupitelé za ČSSD Milan Šír a František Hruša nechtěli tyto skutečnosti, které zazněly na zastupitelstvu, komentovat. Další zastupitel za ČSSD, který je v dozorčí radě nemocnice, Martin Sepp k tomu řekl: “Jde o průměrný plat v liberecké nemocnici. Navíc došlo k zásadní reorganizaci práce dozorčí rady, nyní každý z jejích členů například odpovídá za jednotlivý úsek liberecké nemocnice.

Úplný seznam členů představenstva a dozorčí rady najdete na webových stránkách Krajské nemocnice Liberec. Další příběh kritizovaného vytvoření lukrativního místa pro zastupitele Milana Šíra v Technických službách města Liberce jsme přinesli v jiném článku.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Příběh Lesního koupaliště tak nějak odráží péči Liberce o veřejný prostor a svůj majetek vcelku za posledních šest let. Ačkoliv má město od státu
V Liberci se péči o veřejný prostor příliš nedaří. Co ale zanedbává radnice, nahrazují občanské aktivity. Jedním z příkladů instalace sochy Ikara na libereckém
Vedení radnice přichystalo pro Liberečany i návštěvníky Liberce nové lavičky. Jenomže způsob jejich nákupu i to, jakým je začalo umísťovat po městě, budí rozpaky
Koaličním partnerům se nelíbí, jakým způsobem si Starostové pro Liberecký kraj přisvojují nákup a zpřístupnění libereckého zámku. Získání památky do majetku města přitom vyjednali