Ředitel liberecké nemocnice Veselka nebude obhajovat svůj post

Dosavadní generální ředitel Krajské nemocnice Liberec (KNL) Jiří Veselka nebude obhajovat svůj post. Jako důvod uvedl, že necítí stoprocentní podporu ze strany majoritního akcionáře nemocnice, tedy Libereckého kraje.

Veselka byl do své funkce instalován na základě politických dohod po převratu na liberecké radnici na jaře 2011. V současné době Liberecký kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele KNL.

Odstupující ředitel Jiří Veselka ve svém prohlášení uvedl, že necítí stoprocentní důvěru ze strany představitelů Libereckého kraje, proto na svůj post de facto rezignuje.  Již před ním, v březnu letošního roku, na svůj post rezignoval ekonomický ředitel nemocnice, bývalý primátor Liberce za ODS Jiří Kittner.

Oba byli do svých funkcí jmenováni po převratu na liberecké radnici, kdy byli z vedení města odvoláni zástupci Změny pro Liberec v čele s primátorem Janem Korytářem a byla utvořena velká opozičně smluvní koalice ČSSD, Unie pro sport a zdraví, Liberec občanům a VV.

Jiří Veselka již v minulosti působil a jako předseda Unie pro sport a zdraví působil i ve funkci ředitele libereckého dopravního podniku. Zastával rovněž post náměstka na liberecké radnici za primátorování Jiřího Kittnera.
Místo ředitele  KNL bez výběrového řízení zde získal v roce 2011  Jiří Veselka s platem 150 tisíc korun měsíčně (+ 15 tisíc za předsednictví v představenstvu), Jiří Kittner z ODS získal plat 120 tisíc korun měsíčně (+ 10 tisíc za členství v představenstvu).

Vedle toho došlo k razatnímu navýšení odměn v dozorčí radě pro představitele liberecké ČSSD – Františka Hrušu, Milana Šíra, Pavla Petráčka, Zdeňka Bursu a Martina Seppa a zástupce Liberce občanům – náměstka primátorky Kamila Jana Svobodu. Ten se ale jako první, po začátku kritiky, svých odměn vzdal. Předseda tehdejší dozorčí rady a krajský Zdeněk Bursa pobíral 50 tisíc korun měsíčně, členové rady 30 tisíc.

V současné době je na post vedení liberecké nemocnice vypsáno výběrové řízení. Přihlásilo se do něj osm uchazečů, mezi nimi jsou například bývalý ředitele liberecké VZP a někdejší šéf odboru zdravotnictví na kraji Jiří Benedikt nebo kandidát na primátora za TOP 09 a bývalý ředitel KNL Luděk Nečesaný.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nové stání soudu, který se zaobírá libereckou velkou korupční kauzou, během které se rozkrádaly evropské dotace a v níž figuruje i hejtman Martin Půta,
Schodiště u historické liberecké radnice se dočká opravy. Město dlouho nemohlo najít firmu, která by se rekonstrukce historických schodů zhostila. Nakonec ji ale našla
Krajské volby za dveřmi a letité sliby vládnoucích politiků. Po rychlovlaku na Prahu je tu další ohraná pohádka pro důvěřivé voliče, tentokrát ještě staršího
Krajské volby se pomalu blíží a politici vytahují své trumfy do kampaně. V Liberci i na kraji vládnoucí Starostové slibují, že zajistí rychlý vlakový