O víkendu započne zateplení českolipské nemocnice, bude skoro o třicet milionů levnější

Budova nemocnice a polikliniky v České lípě, která byla postavena více než před třemi desítkami let, se dočká několik let plánovaného zateplení. Akci budova provádět firma patřící známé společnosti Syner, nakonec ovšem nemocnici zateplí téměř o 30 milionů korun levněji a stavba bude kratší o pět měsíců. Jde o reakci na posudek, které si nechalo vypracovat nové vedení Libereckého kraje.

Vedení Libereckého kraje, konkrétně náměstkyně pro zdravotnictví Zuzana Kocumové (Změna pro Liberecký kraj) a dozorčí rada vyjádřily již z kraje letošního roku své pochybnosti ohledně veřejné zakázky na zateplení nemocnice v České Lípě.

Důvodem byl nestandartní postup původní soutěže i možné předražení, na které ukazovalo odborné stanovisko, které si vedení kraje nechalo zpracovat. Ihned přišla vlna kritiky od ČSSD, KSČM a ODS, že jde o neuvážený krok, který ohrozí zdravotnictví celého kraje. Nicméně za několik týdnů přišla sama vítězná firma CL Evans  s návrhem, že zakázku realizuje o celých 25 milionu korun levněji.

Jedním z důvodů velkých pochybností vedení Libereckého kraje i dozorčí rady nemocnice je zpráva společnosti Energy Benefit Centre, která označila projekt zateplení českolipské nemocnice o 30 milionů korun předražený. Vedle této skutečnosti vadil novému vedení kraje i postup při zadávání původní veřejné zakázky – více zde.

Původní tendr  vyhrála firma CL-Evans (patřící pod S group holding – Syner) s nejnižší nabízenou cenou 148,4 milionu korun. Nyní ji bude realizovat za 119,2 milionů korun a stavba má trvat místo osmnácti pouze třináct měsíců. Firma později začala argumentovat, že cena může být tolik výrazně snížena, jelikož budou použity jiné technologie.

V nemocnici v České Lípě v minulosti působili politici ČSSD, kteří zde jako uvolnění radní pobírali navýšené odměny, za což je později obvinila policie.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nové stání soudu, který se zaobírá libereckou velkou korupční kauzou, během které se rozkrádaly evropské dotace a v níž figuruje i hejtman Martin Půta,
Schodiště u historické liberecké radnice se dočká opravy. Město dlouho nemohlo najít firmu, která by se rekonstrukce historických schodů zhostila. Nakonec ji ale našla
Krajské volby za dveřmi a letité sliby vládnoucích politiků. Po rychlovlaku na Prahu je tu další ohraná pohádka pro důvěřivé voliče, tentokrát ještě staršího
Krajské volby se pomalu blíží a politici vytahují své trumfy do kampaně. V Liberci i na kraji vládnoucí Starostové slibují, že zajistí rychlý vlakový